Pl:Tag:shop=general

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = general
Feinkost Weber Hernals 1994.jpg
Opis
Sklep wielobranżowy. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Shop-other-16.svg
Grupa: Sklepy
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

shop=general – służy do oznaczenia sklepu wielobranżowego, występującego najczęściej jako sklep na wsi lub w małym miasteczku, oferujący szeroki wybór towarów, czasami na niewielkiej przestrzeni, gdzie ludzie z miasta lub okolicznych obszarów wiejskich przychodzą na zakupy podstawowych towarów.

Opis

Ten znacznik jest trochę niejasny, częściowo ze względu na to, że bardzo pokrywa się z shop=supermarket i shop=convenience, oraz ze względu na dwa różne pojęcia w Wielkiej Brytanii i USA (patrz General store).

Polska

Przypomina sklep Gminnej Spółdzielni z okresu PRL-u.

Wielkiej Brytania

W Wielkiej Brytanii, general store jest to sklep spożywczy oferujący też inne produkty, takie jak drobne wyroby metalowe (=DIY), niektóre materiały piśmienne itd. Jest to staromodny angielski sklep, który zanika w wieku supermarketu.

USA, Australia

Tradycyjnie general store jest głównym (i często jedynym) sklepem w małej miejscowości lub wsi, zazwyczaj sprzedający takie produkty jak narzędzia, materiały budowlane, odzież, żywność, i podobne produkty. Zwykle ma mały wybór najczęściej kupowanych produktów.

Współczesny general merchandiser jest zazwyczaj większy i ma podobny wybór ogólnych towarów, ale zazwyczaj z wyłączeniem produktów spożywczych. Podzielony na sekcje, może być uznany za department store (np. Sears), choć większość współczesnych department stores nie sprzedaje narzędzi ani materiałów budowlanych.

Dodatkowe oznaczenia

Zobacz też