Pl:Tag:shop=general

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = general
(sklep = wielobranżowy)
Feinkost Weber Hernals 1994.jpg
Opis
Sklep wielobranżowy. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Shop-other-16.svg
Grupa: Sklepy
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

shop=general – służy do oznaczenia sklepu wielobranżowego, występującego najczęściej jako sklep na wsi lub w małym miasteczku, oferujący szeroki wybór towarów, czasami na niewielkiej przestrzeni, gdzie ludzie z miasta lub okolicznych obszarów wiejskich przychodzą na zakupy podstawowych towarów.

Opis

Ten znacznik jest trochę niejasny, częściowo ze względu na to, że bardzo pokrywa się z shop=supermarket i shop=convenience, oraz ze względu na dwa różne pojęcia w Wielkiej Brytanii i USA (patrz General store).

Polska

Przypomina sklep Gminnej Spółdzielni z okresu PRL-u.

Wielkiej Brytania

W Wielkiej Brytanii, general store jest to sklep spożywczy oferujący też inne produkty, takie jak drobne wyroby metalowe (=DIY), niektóre materiały piśmienne itd. Jest to staromodny angielski sklep, który zanika w wieku supermarketu.

USA, Australia

Tradycyjnie general store jest głównym (i często jedynym) sklepem w małej miejscowości lub wsi, zazwyczaj sprzedający takie produkty jak narzędzia, materiały budowlane, odzież, żywność, i podobne produkty. Zwykle ma mały wybór najczęściej kupowanych produktów.

Współczesny general merchandiser jest zazwyczaj większy i ma podobny wybór ogólnych towarów, ale zazwyczaj z wyłączeniem produktów spożywczych. Podzielony na sekcje, może być uznany za department store (np. Sears), choć większość współczesnych department stores nie sprzedaje narzędzi ani materiałów budowlanych.

Dodatkowe oznaczenia

Zobacz też