Pl:Tag:shop=general

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = general
(sklep= wielobranżowy)
Feinkost Weber Hernals 1994.jpg
Opis
Oznaczenie sklepu wielobranżowego. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w openstreetmap-carto
Shop-other-16.svg
Grupa: Sklepy
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do drogimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Wikidane
Status: w rzeczywistości

shop=general - służy do oznaczenia sklepu wielobranżowego, występującego najczęściej jako sklep na wsi lub w małym miasteczku, oferujący szeroki wybór towarów, czasami na niewielkiej przestrzeni, gdzie ludzie z miasta lub okolicznych obszarów wiejskich przychodzą na zakupy podstawowych towarów.

Opis

Ten znacznik jest trochę niejasny, częściowo ze względu na to, że bardzo pokrywa się z shop=supermarket i shop=convenience, oraz ze względu na dwa różne pojęcia w Wielkiej Brytanii i USA (Patrz General store}

Polsce

Przypomina sklep Gminnej Spółdzielni z okresu PRL'u.

Wielkiej Brytania

W Wielkiej Brytanii, "general stores" jest to sklep spożywczy+inne produkty - takie jak podstawowe produkty spożywcze, niektóre drobne wyroby metalowe (= DIY), niektóre materiały piśmienne, i td. Jest to staromodny angielski sklep, który niestety zanika w wieku supermarketu.

USA, Australia

Tradycyjnie "general store" jest głównym (i często jedynym) sklepem w małej miejscowości lub wsi, zazwyczaj sprzedający takie produkty jak narzędzia, materiały budowlane, odzież, żywność, i podobne produkty. Zwykle posiada mały wybór najczęściej kupowanych produktów.

Współczesny "general merchandiser" jest zazwyczaj większy i ma podobny wybór ogólnych towarów, ale zazwyczaj z wyłączeniem produktów spożywczych. Podzielony na sekcje, może być uznany za "department store" (np. Sears), choć większość współczesnych "department store" nie sprzedaje narzędzi lub materiałów budowlanych.

Mapowanie

Należy zaznaczyć obszar obszar na którym jest sklep lub nanieść węzeł węzeł na środku obiektu dodając tag shop=general oraz name=*.

Przydatne tagi

Zobacz też