Pl:Tag:shop=doityourself

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = doityourself
Inside BandQ - geograph.org.uk - 649798.jpg
Opis
Market budowlany sprzedający narzędzia do samodzielnych napraw domowych, przeróbek i obróbki drewna oraz innych materiałów. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Doityourself-16.svg
Grupa: Sklepy
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: zatwierdzonyPage for proposal

shop=doityourself – market budowlany.

Opis

Markety budowlane są podobne do sklepów z narzędziami (shop=hardware), ale zwykle są większe i mają szerszy asortyment produktów. Mogą to być narzędzia ręczne, elektryczne, meble do samodzielnego montażu, produkty dekoracyjne, meble łazienkowe, kuchenne i ogrodowe, ogrodzenia, panele podłogowe i inne. Skierowane są do klientów nieprofesjonalnie zajmujących się przeróbkami domowymi, zmianami wystroju wnętrz, pracami ogrodniczymi itp.

W Niemczech ten typ sklepu nosi nazwę Baumarkt, przykładowe marki to Bauhaus, Hornbach, OBI, Praktiker czy Hagebaumarkt.

Przykłady marketów budowlanych w Polsce: Leroy Merlin, Castorama, OBI, PSB Mrówka, Bricoman, Bricomarché, Jula, Merkury Market.

Dodatkowe oznaczenia

Wyświetlanie

Zobacz też