Template:Cs:Bicycle parking

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

bicycle_parking

Touto značkou se popisuje typ parkovacího místa pro bicykly.

Klíč Hodnota Prvek Popis Ilustrace
bicycle_parking stands uzelplocha Stojánek. Ohnutý kus kovu, o který můžete kolo opřít. Umožňuje uzamknout rám i kolo. Střední zabezpečení. Stands
bicycle_parking wall_loops uzelplocha Stojan připevněný ke zdi nebo k zemi. Poskytuje podporu a možnost uzamčení pouze přední nebo dolní části kola. Často kriticky nazývaný ohýbač kol, protože vandal může snadno přední kolo ohnout a ukrást zbytek kola. Nízké zabezpečení. Low security wheelbender style bike rack on Macleay Island, QLD, Australia.
bicycle_parking rack uzelplocha Stojan. Podobný stojánku nahoře, ale typicky větší a pro více kol. Ne tak dobrý model, protože zcela postrádá boční podporu. Bicycle Rack
bicycle_parking anchors uzelplocha Pouhá kotva přibitá ke zdi nebo k zemi. Nízké zabezpečení.
bicycle_parking shed uzelplocha Přístřešek, ve kterém lze parkovat více kol, může mít uvnitř individuální stojany. Dobré zabezpečení. Použijte supervised=*, pokud jsou kola hlídána. Enclosed, lockable bicycle shelter. Banyo, QLD, Australia.
bicycle_parking bollard uzelplocha Uvazovací sloupek. Zvláštní druh sloupku navrženého pro uzamčení kola. Kolo se zamkne ke středové části a nějaká ramena zabraňují zlodějům, aby kolo jen tak nadzvedli a odnesli. Pokud zároveň slouží jako překážka, pak přidejte i barrier=bollard. Bike bollards along a bike path in Toronto.
bicycle_parking lockers uzelplocha Skříňky. Parkování ve "skříňkách", které každé kolo zcela obklopují. Typicky zamčené na klíč nebo kód. Dobré zabezpečení. Často se používá na nádražích. Bicycle Lockers. At Dunfermline Town Railway Station.
bicycle_parking wide_stands uzelplocha Široký stojánek. Vylepšený typ stojánku, široký ohnutý kus kovu, o který můžete opřít celé kolo. Je širší než stojan popsaný výše: můžete parkovat kola na obou stranách, aniž by překážela řidítka. Často delší než obyčejný stojánek. Jelikož je z dvou kusů kovu, je více místa k uzamčení kola. Wide stands (called "paperclips" in France)
bicycle_parking ground_slots uzelplocha Štěrbiny v zemi pro kolo. Žádné zabezpečení. Bicycle ground slots.jpg

Bike-rack-slots.jpg

bicycle_parking building uzelplocha Budova. Podobné přístřešku uvedenému výše, ale je to celá budova, což znamená, že kola jsou chráněna proti větru, dešti, atd. Dobré zabezpečení. Použijte supervised=*, pokud jsou kola hlídána. Je-li vhodné přidejte i opening_hours=*. Inside the Radstation in Münster.
bicycle_parking informal uzelplocha Neformální parkoviště. Významně velké nebo hodně používané zábradlí, plot nebo jiné pouliční vybavení, kde nikdo neprotestuje proti uzamčení kola na krátkou dobu. Nepoužívejte, prosím, pro každé zábrazdlí nebo pouliční lampu, ale jen pro často používaná místa, kde parkuje hodně lidí. Vyžaduje úsudek při mapování. Bicycles locked to a railing
bicycle_parking streetpod uzelplocha Kombinace kontejneru a stojanu, ve kterém lze parkovat více kol. Přední kolo je uzavřené, aby se zabránilo jeho vyjmutí. Dobré zabezpečení. Použijte supervised=*, pokud jsou kola hlídána. partly enclosed, requires own bike lock.
bicycle_parking tree uzelplocha Strom pro kola(en). Bicycle Tree
bicycle_parking rope uzelplocha Napnutý provaz. Umožňuje zamknout kolo nebo rám. Bicycle parking rope.jpg
bicycle_parking two-tier uzelplocha A two-tier rack, where two bicycles can be stored above each other. Two-tier rack
bicycle_parking floor uzelplocha An area designated for the parking of bicycles (which may or may not be marked as such), but without any kind of racks/stands/etc. No security (but you may tag it with supervised=yes if applicable). Bicycles parked on the floor
bicycle_parking (user-defined) uzelplocha Uživatelem definováno. Pokud hodnoty uvedené nahoře nepopisují, co chcete zmapovat, pak použijte svou vlastní hodnotu. Ale pak ji, prosím, zde zdokumentujte. Zde najdete seznam často používaných hodnot.This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Český překlad lze editovat zde.