Template:Uk:Relations

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Типи зв'язків

Перелік зв'язків, що використовуються для позначення різноманітних об'єктів в ОСМ

Тип Стан Елемент Опис Фото
multipolygon де-факто area Для полігонів, контур яких складається з кількох відрізків, або які мають дірки; також використовуються для позначення кордонів.
route схвалено relation way Позначаються маршрути громадського транспорту, а також веломаршрути та нумеровані автошляхи.
route_master схвалено relation route_master містить тільки (паралельні, зустрічні, комбінації, …) маршрутні зв'язки route; широко використовується для позначення різних варіантів руху для одного маршруту громадського транспорту.
superroute relation Використовується для з'єднання дуже довгих маршрутів (що проходять через кілька країн або великих територій). Не рекомендується використовувати для звичайних маршрутів; членами можуть бути тільки інші зв'язки.
restriction де-факто node way Різноманітні типи обмежень.
boundary де-факто way Використовується для позначення кордонів та утворення анклавів/ексклавів.
site де-факто way Використовується для об'єднання групи елементів, наприклад об'єктів на території школи, в один спільний об'єкт.
associatedStreet node way Для прив'язки номерів будинків до конкретної вулиці.
public_transport схвалено node way Частина схеми OSM public transport. Переважно використовується для public_transport=stop_area.
network де-факто node way relation Relations that describe networks with their members being the members of this network.
street node way Поєднання всіх частин вулиці разом, а також приєднання інших об'єктів, що належать до вулиці. (Прим. В Україні використовується Relation:associatedStreet).
destination_sign схвалено way Знаки, що знаходяться перед або на перехресті, що вказують до якого місця веде дорога. LA2-blagulskylt.jpg
waterway схвалено way Для гуртування елементів waterway=*.
enforcement схвалено node way Елементи дорожньої інфраструктури, що контролюють безпеку руху; камери фіксації перевищення швидкості, проїзду на червоне світло, пункти зважування, ….
bridge no vote way Поєднує разом всі елементи мосту в один об'єкт - міст.
tunnel no vote way Поєднує разом всі елементи тунелю в один об'єкт - тунель.
This table is a wiki template with a default description in English editable here.