Uk:Вікі

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Про вікі Настанови Організація Переклад Cleanup(en) Довідник
Вікі OpenStreetMap це місце для спільної роботи та джерело інформації пов’язаної з ОСМ

Вікі OpenStreetMap (цей сайт) — це місце де знаходиться довідкова документація, технічна документація та рекламні матеріали, що стосуються проєкту OpenStreetMap. Вікі це не проєкт OpenStreetMap, але вона є місцем для збереження документації, яка містить настанови для учасників та користувачів проєкту. Виділіть частку свого часу для дослідження цього сайту та знаходження нових речей про OpenStreetMap! Головна сторінка — є гарним місцем для старту; а також зверніть увагу на Дерево категорій ОСМ.

Стан і коректність вмісту

Метою Вікі є опис різноманітних загальних практик і угод спільноти, зокрема опис теґів, які використовуються для позначення обʼєктів мапи, а також їх значень. Як правило, вміст OSM Wiki є коректним, але це не гарантовано. У разі сумнівів варто дослідити ситуацію, наприклад, ознайомитись зі сторінками обговорення та пов’язаних дискусій, якщо ви не згодні з чимось із запропонованого тут. І, звичайно, оскільки це вікі, покращення її вмісту завжди вітається!

Вікі є живим ресурсом, і його не слід розглядати як остаточне, зафіксоване джерело інформації. За наявності формально поданих пропозиції та рішень що до їх прийняття, вони, як правило, документуються у вікі та є дійсно авторитетними (див., наприклад, Інструкції з організованого редагування). Окрім цього, наведена тут документація є радше інформативною, ніж директивною та авторитетною (ознайомтесь зі статтею будь-які потрібні теґи, щоб дізнатися більше про цю філософію). Загалом, настійливо рекомендується дотримуватися використовувати теґи, які пройшли через процес внесення пропозиції та були обговорені, розглянуті та затверджені, але завжди можливі винятки, дотримуйтесь здорового глузду та виваженого судження.

Насамкінець зауважте, що у Вікі можуть бути помилки, відсутня інформація, застарілі сторінки, застарілі (або зовсім відсутні) переклади та навіть сторінки, написані людьми, які задокументували свої вподобання, а не звичайні практики теґування. Якщо ви помітили такий відсутній, неповний, застарілий або неправильний вміст, не вагайтесь і відредагуйте його, або почніть обговорення на відповідних сторінках обговорення, якщо у вас є певні сумніви. Будь-яка допомога у покращенні вмісту Вікі завжди вітається!

Допомога

Якщо у вас є ідеї щодо Вікі, ви можете їх втілити, редагуючи вікі! Якщо вам потрібна допомога, зверніться до Talk:Wiki. Інші редактори можуть надати допомогу із загальними вказівками, таблицями, шаблонами, категоріями тощо...

Значна реструктуризація проєкту має також обговорюватись на Talk:Wiki. Спостерігайте за відповідними ініціативами щодо підтримання Вікі в придатному до використання стані на Wiki maintenance tasks.

Інструменти

Вікі використовує звичайні інструменти системи МедіаВікі. Основними є:

Технічні подробиці Вікі

Вікі працює на програмному забезпечені МедіаВікі (http://mediawiki.org). Щоб дізнатись версію, яка працює на поточний момент перегляньте сторінку Версія МедіаВікі. Щоб дізнатись про технічні характеристики сервера перегляньте сторінку https://hardware.openstreetmap.org/servers/konqi (підтримувану Адміністраторами).

Якщо у вас є ідеї щодо технічного вдосконалення роботи Вікі (напр. потрібно встановити деякі розширення), розкажіть про ваші пропозиції на сторінці обговорення, та/або додайте заявку в Talk:WikiProject Cleanup. Як завжди, спочатку спробуйте пошукати чи не звернувся хтось інший із такою ж пропозицією (включаючи список розсилки).

Триває

Дампи Вікі / Експорт

Щоденні (поточні версії статей) та щотижневі (повна історія) експорти вікі доступні на:

Налаштування для запуску dumpBackup.php з --full для створення дампа (усі версії) щоранку.

Якщо з якоїсь причини вам потрібен набагато старіший знімок: