Pl:Przewodnik edycji Wiki

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Pl:Wiki)
Jump to navigation Jump to search
Wstęp Wskazówki Struktura Tłumaczenie Porządkowanie Pomoc
Wiki OpenStreetMap zapewnia miejsce do współpracy i źródło informacji związanych z OSM

OpenStreetMap Wiki (ta strona internetowa) to miejsce na pomoc, dokumentację techniczną i materiały promocyjne dotyczące wszystkiego, co dotyczy projektu OpenStreetMap. Nie jest to sam projekt OpenStreetMap, ale miejsce, które ma na celu dostarczenie wskazówek uczestnikom i użytkownikom map.
Poświęć czas na odkrywanie tej strony i odkrywanie nowych rzeczy na temat OpenStreetMap! Main Page jest dobrym punktem wyjścia; podobnie jest z drzewem kategorii OSM.

Zespół Wiki

Jeśli masz pomysły na Wiki, możesz je po prostu wcielić w życie, edytując Wiki! Jeśli potrzebujesz pomocy, "Wikiteam" jest tutaj, aby ci pomóc. Możemy udzielić pomocy w zakresie ogólnych wskazówek, tabel, szablonów, kategorii i tak dalej.

Zespół jest grupą zwykłych użytkowników, którzy zarządzają i aktualizują nasze artykuły Wiki, administratorów, którzy pracują nad żądaniami technicznymi. Jesteśmy także twórcami map. Naszym wspólnym interesem jest pragnienie uczynienia Wiki bardziej przyjazną dla użytkownika. Każdy może dołączyć do Wikiteam. Jego członkowie nie są wybierani ani nie mają specjalnej roli w Wiki. Zgodzili się po prostu, aby ci pomóc i postanowili działać jako dozorcy i konsultanci. Aby dołączyć do Wikiteam, postępuj zgodnie z instrukcjami na Template:User WikiTeam.

Lista wszystkich członków zespołu: Category:Wiki Team

Prośby

Wikiteam z przyjemnością przyjmuje prośby i zlecenia w Talk:Wiki. Większe projekty restrukturyzacyjne można również omawiać w odniesieniu do Talk:WikiProject Cleanup i bieżących konserwacji, w odniesieniu do Wiki maintenance tasks.

Narzędzia

Oczywiście Wiki korzysta z normalnych narzędzi systemu MediaWiki. Najważniejsze z nich to:

Szczegóły techniczne Wiki

Wiki jest wspomagane przez MediaWiki (http://mediawiki.org). Zobacz "Special:Version", aby uzyskać aktualny widok wersji, z której korzystamy i jakie rozszerzenia są zainstalowane. Szczegółowe informacje o serwerze, na którym działa, znajdują się w Servers/wiki (utrzymany przez administratorów).

Jeśli masz pomysły na techniczne ulepszenia sposobu działania Wiki (np. rozszerzenia, które powinniśmy zainstalować), proszę opisz je na stronie dyskusji tutaj lub napisz nowy temat w Talk:WikiProject_Cleanup. Jak zawsze, wykonaj wcześniej kilka wyszukiwań, aby sprawdzić, czy ktoś już zasugerował to samo (w tym adres Google mailing list, aby umożliwić połączenie powiązanych dyskusji).

W trakcie

Zrzuty/Eksport Wiki

Codzienne eksporty pełnej historii tej strony Wiki są dostępne tutaj:

To jest skonfigurowane do uruchomienia dumpBackup.php z --pełnych (wszystkich wersji) każdego ranka.

Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz znacznie starszej wersji: