Fa:Wiki

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
دربارهٔ ویکی رهنمودهای ویکی­ سازمان­‌دهی ویکی ترجمهٔ ویکی ویکی­‌پروژهٔ پاک­‌سازی­ راهنمای ویکی­
ویکی OpenStreetMap مکانی برای همکاری فراهم می‌کند، و منبعی برای اطلاعات مربوط به OSM است

ویکی OpenStreetMap (همین وبسایت) محلی برای مستندات کمک، مستندات فنی و موارد تبلیغاتی درباره هر چیز مربوط به پروژه OpenStreetMap است. این ویکی از پروژه OpenStreetMap جداست، اما انباره مستنداتی است که دستورالعمل‌هایی برای نقشه، کاربران و تمامی کسانی که در تهیه نقشه مشارکت می‌کنند، فراهم می‌کند. زمانی را برای گشت‌وگذار در این سایت و کشف چیزهای جدیدی درباره OpenStreetMap صرف کنید! صفحه اصلی نقطه شروع بسیار خوبی است: همچنین است درخت رده‌های OSM.

ویکی‌تیم

چنانچه اید‌ه‌ای در مورد ویکی دارید، عموماً خودتان می‌توانید آنرا با وبرایش ویکی انجام دهید! اگر نیاز به کمک داشته باشید تیم ویکی به شما کمک خواهند کرد. ما با دادن دستورالعمل‌های کلی، جداول، الگوها، رده‌ها و غیره شما را یاری خواهیم نمود....

این تیم، ترکیبی از کاربران عادی است که مقالات ویکی ما را مدیریت و به روز می‌کنند، و ادمین‌هایی که بر روی درخواست‌های فنی کار می‌کنند. ما همچنین نقشه‌کش هم هستیم. علافه مشترک ما آرزوی این است که ویکی را هرچه بیشتر کاربرپسند کنیم. هرکسی می‌توانید به ویکی‌تیم ملحق شود. اعضای آن انتخابی نیستند و یا نقش خاصی در ویکی ندارند. فقط آنها موافقت کرده‌اند که به شما کمک کنند و خودشان تصمیم گرفته‌اند که به عنوان مشاور و راهنما عمل کنند. برای پیوستن به ویکی‌تیم کافی ست تا دستورالعمل Template:User WikiTeam را دنبال کنید.

فهرست کامل اعضای تیم: Category:Wiki Team

درخواست‌ها

ویکی‌تیم خوشحال می‌شود تا تقاضاهای شما را در Talk:wiki دریافت نماید. پروژه‌های بزرگتر برای ساختارسازی مجدد در ویکی‌پروژهٔ پاکسازی بحث می‌شوند و امور جاری نگهداری در امور نگهداری ویکی بحث می‌شوند.

ابزارها

مسلماً، این ویکی از ابزارهای معمول سیستم مدیاویکی استفاده می‌کند. اصلی‌ترین آنها شامل موارد ذیل هستند:

جزئیات فنی ویکی

ویکی از مدیاویکی نیرو می‌گیرد (http://mediawiki.org). جهت اینکه متوجه شوید ما از چه نسخه‌ای از مدیاویکی استفاده می‌کنیم و کدام افزونه‌های آنرا نصب کرده‌ایم، صفحه "Special:Version" را ببینید. برای جزئیات بیشتر در مورد سروری که ویکی روی آن اجرا می‌شود سرور (که توسط ادمین‌ها نگهداری می‌شود) را ببینید.

اگر ایده‌ای جهت بهبود فنی روش اجرایی ویکی دارید (نظیر افزونه‌هایی که بایستی نصب کنیم)، لطفاً آنها را در این صفحه تبادل نظر مطرح کنید، و یا اینکه یک تیکت در Talk:WikiProject_Cleanup ایجاد کنید. مثل همیشه، در ابتدا کمی جستجو کنید و ببینید آیا کسی قبلاً مورد مشابه شما را عنوان نموده است یا خیر (در لیست پستی گوگل هم جستجو کنید ).

در دست اقدام

روبرداری از ویکی / برون‌بُرد آن

قرار است که برون‌بردهای روزانه (بازبینه صفحات فعلی) و هفتگی (کلیه سوابق) از این ویکی در این نشانی در دسترس قرار بگیرد: