Fa:Wiki

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
دربارهٔ ویکی رهنمودهای ویکی­ سازمان­‌دهی ویکی ترجمهٔ ویکی ویکی­‌پروژهٔ پاک­‌سازی­ راهنمای ویکی­
ویکی OpenStreetMap مکانی برای همکاری فراهم می‌کند، و منبعی برای اطلاعات مربوط به OSM است

ویکی OpenStreetMap (همین وبسایت) محلی برای مستندات راهنما، مستندات فنّی و مطالب ترویجی دربارهٔ همهٔ چیزهای مربوط به پروژهٔ OpenStreetMap است. این ویکی، خودِ پروژهٔ OpenStreetMap نیست، اما انبارهٔ مستنداتی است که دستورالعمل‌هایی برای مشارکت‌کنندگان نقشه و کاربران فراهم می‌کند. زمانی را برای گشت‌وگذار در این سایت و کشف چیزهای جدید دربارهٔ OpenStreetMap صرف کنید! صفحهٔ اصلی نقطهٔ شروع بسیار خوبی است: همچنین است درخت رده‌های OSM.

ویکی‌تیم

چنانچه اید‌ه‌ای در مورد ویکی دارید، عموماً خودتان می‌توانید آن را با ویرایش ویکی انجام دهید! اگر نیاز به کمک داشته باشید تیم ویکی به شما کمک خواهد کرد. ما با دادن دستورالعمل‌های کلی، جداول، الگوها، رده‌ها و غیره شما را یاری خواهیم نمود... .

این تیم، ترکیبی است از کاربران عادی که مقالات ویکی‌مان را مدیریت و روزآمد می‌کنند و ادمین‌هایی که روی درخواست‌های فنی کار می‌کنند. ما همچنین نقشه‌کش هستیم. علاقهٔ مشترکمان این است که ویکی را هرچه بیشتر کاربرپسند کنیم. هرکسی می‌تواند به ویکی‌تیم ملحق شود. اعضای آن انتخابی نیستند، یا نقش خاصی در ویکی بر عهدهٔ آن‌ها نیست. فقط پذیرفته‌اند که به شما کمک کنند و به میل خود تصمیم گرفته‌اند که به‌عنوان مشاور و مراقب عمل کنند. برای پیوستن به ویکی‌تیم کافی است دستورالعمل Template:User WikiTeam را دنبال کنید.

فهرست کامل اعضای تیم: Category:Wiki Team

درخواست‌ها

ویکی‌تیم خوشحال می‌شود تا تقاضاهای شما را در Talk:wiki دریافت نماید. پروژه‌های بزرگ‌تر برای ساختارسازی مجدد در ویکی‌پروژهٔ پاکسازی بحث می‌شوند و امور جاریِ نگهداری در امور نگهداری ویکی بحث می‌شوند.

ابزارها

این ویکی از همان ابزارهای معمول سیستم مدیاویکی استفاده می‌کند. اصلی‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

جزئیات فنی ویکی

ویکی از مدیاویکی نیرو می‌گیرد (http://mediawiki.org). جهت اینکه متوجه شوید ما از چه نسخه‌ای از مدیاویکی استفاده می‌کنیم و کدام افزونه‌های آن را نصب کرده‌ایم، صفحهٔ Special:Version را ببینید. برای جزئیات بیشتر در مورد سروری که ویکی روی آن اجرا می‌شود سرور (که ادمین‌ها نگهداری‌اش می‌کنند) را ببینید.

اگر ایده‌ای جهت بهبود فنی روش اجرایی ویکی دارید (نظیر افزونه‌هایی که بایستی نصب کنیم)، لطفاً آن‌ها را در این صفحهٔ تبادل نظر مطرح کنید، یا اینکه یک تیکت در Talk:WikiProject_Cleanup ایجاد کنید. مثل همیشه، در ابتدا کمی جستجو کنید و ببینید آیا کسی قبلاً مورد مشابه شما را عنوان نموده است یا خیر (در لیست پستی گوگل هم جستجو کنید).

در دست اقدام

Dumpهای ویکی / برون‌بُرد

برون‌بردهای روزانهٔ کامل از این ویکی در اینجا قرار دارد:

پیکربندی شده تا هر صبح dumpBackup.php با --full (همهٔ نسخه‌ها) اجرا شود.