Uk:Організація Вікі

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Про вікі Настанови Організація Переклад Cleanup(en) Довідник

Ця сторінка деталізує те як (взагалі) вікі організовано та структуровано. Вона була створена як частина Проєкту Очищення, щоб внести певну прозорість в структуру вікі.

Правила іменування сторінок

Будь ласка, дотримуйтесь Правил використання назв з великої літери з Вікіпедії: Для багатослівних назв сторінок залиште друге та наступні слова малими літерами, якщо фраза не є власним іменником, який завжди буде використовуватися з великої літери, навіть у середині речення. Не використовуйте CamelCasePageTitles, у яких слова стоять разом без пробілів – MediaWiki дозволяє нам використовувати пробіли як у природній мові. Винятком є випадки, коли заголовок сторінки є назвою чогось, слова якого «робить» зазвичай стоять разом, наприклад. "OpenLayers".

Префікси в назвах сторінок інтенсивно використовувалися в минулому (наприклад, префікс 'WikiProject'). Здебільшого це громіздка спадщина, але її не можна легко виправити на цьому етапі. Переміщення всіх таких сторінок було б надто великим завданням. Однак настійно не рекомендується створювати нові схеми префіксів заголовків сторінок. Використовуйте заголовки сторінок природною мовою та зв’язуйте сторінки одну з одною, щоб створити структури зв’язків у вмісті самих сторінок.

Типи сторінок Поточні правила найменування Пропозиції Шаблон Infobox Категорії
Місця В основному використовуйте назву місця, подібно до London, іноді разом з префіксом WikiProject, іноді як Країна:Місто (напр. Canada:{location} або France:{location}) Одноманітність всіх назв. Пропонується Місце як назва сторінки, використовуючи Місце (Місцезнаходження) за потреби. Template:Country Template:Place Іноді 'Міста в X', іноді назва місцевості.
Об’єкти мапи Назва об’єкта (в однині чи множині). Часто перенаправлення на відповідний теґ/ключ. Template:Feature Category:Features Категорія:Feature
Об’єкти на місцевості <Назва_місця>_<об’єкт> (напр United Kingdom trams) Спростіть найменування за допомогою Feature (Place) Template:PlaceFeature Категорія:Feature Category:Project in place (місто)
Теґи (namespace: або pseudonamespace: (EN: пропускається)Tag:key={value} нам потрібне розширення Extension:Translate як повітря Template:ValueDescription Tags, Uk:Tags, Category:Tag descriptions by status
Ключі (namespace: або pseudonamespace: (EN: пропускається)Key:{key} нам потрібне розширення Extension:Translate як повітря Template:KeyDescription Keys, Uk:Keys, Category:Key descriptions by status
Звʼязки (namespace: або pseudonamespace: (EN: пропускається)Relation:{name} нам потрібне розширення Extension:Translate як повітря Template:RelationDescription Relations, Uk:Relations
Пропозиції Proposal:{name}/{language} ☑Y (suggestion, implementation) Template:Proposal_Page Category:Proposals
Події (напр. мапінг заходи) <Місце> Mapping Party <Рік>, <Назва події> <Рік> <Назва> <Місяць> <Рік> Category:Events
Технічні керівництва, довідники <інструмент>/<мета> <оточення>, <назва програмного забезпечення> (більш загальний вміст) <інструмент>/<мета> <оточення>, <назва програмного забезпечення> (більш загальний вміст) Template:Software Category:Technical guide, Category:Software
Метасторінки проєкту (напр. сторінка Foundation) <Назва> <Назва>
Сторінки організації Вікі Wiki <something>, Wiki: <something> використовує Wiki namespace Category:Wiki

Правила іменування категорій

Тип категорії Правила іменування категорій Підкатегорії Батьківські категорії
Континент <назва-континенту> Країни Континенти
Країна <назва-країни> Міста Країни, <батьківський-континент>
Обʼєкти (namespace або pseudonamespace (EN: пропускається))<Назва обʼєкта> (namespace або pseudonamespace (EN: пропускається))<Назва обʼєкта> Category:Features та варіанти іншими мовами
Місто <Назва-міста> <місто> у <батьківська-країна>, <батьківський-континент>

Шаблони посилань

(Див Найуживаніші шаблони.)

Шаблон Код Приклад результату Примітки
Мапа {{map|latitude|longitude|zoom_level}} 63°00′00.00″ N, 16°30′00.00″ E Додає посилання у вигляді координат
Точка {{node|ID}} node 123456 Додає посилання на точку
Лінія {{way|ID}} way 12345 Додає посилання на лінію
Полігон {{area|ID}} area 12345 Додає посилання на полігон
Зв’язок {{relation|ID|tools=no}} relation 12345 Додає посилання на зв’язок
Теґ {{tag|key}} amenity=* Додає посилання на сторінку опису ключа
{{tag|key|value}} amenity=parking Додає посилання на сторінки з описом для ключа та значення
{{tag|key||value}} name=OpenStreetMap Додає посилання на сторінку з описом лише до ключа
{{tagValue|key|value}} parking Додає посилання лише сторінку теґу, показується тільки значення теґу
Роль {{role|name}} Role stop Додає посилання на сторінку опису ролі

Плашки

Доступна велика кількість Плашок Вікі для привертання уваги команди WikiProject Cleanup. Плашки зазвичай розміщуються у верхній частині сторінки або розділу (тобто під мовною панеллю, шаблоном функції або заголовком розділу, але над текстом). Кольори часто допомагають читачеві визначити релевантність поданого матеріалу:

Стіль Релевантність для пересічного читача Повʼязані завдання з очищенням Вікі
зелений фон важливі примітки, які слід взяти до уваги, щоб уникнути неприємностей або непотрібних конфліктів немає, в основному не стосується процесу очищення Вікі
товста синя облямівка проблеми зі змістом: будь ласка, ще раз перевірте те, що тут написано потрібно оновити інформацію або переклади, додати відсутню інформацію
товста червона облямівка запити на видалення: будь ласка, повідомте зараз, якщо ви хочете зберегти цю сторінку теж саме що й для чичтачів
тонка зелена облямівка потенційно релевантна інформація, для ознайомлення пошук додаткових матеріалів, обговорення змін у разі запитів на редагування
тонка фіолетова облямівка були запропоновані структурні зміни, ви можете взяти участь в обговоренні Обговорення пропозицій, об'єднання, переміщення, розділення статей, пошук замін файлів

Багато інших шаблонів (включно з тими, що не стосуються очищення) можна знайти в Category:Templates by function.

Загальні

Загальні плашки можна розмістити практично на будь-якій сторінці. Вони надають деяку інформацію для очищення, не вимагаючи певної дії.

Код шаблона Пояснення вживання та значення Вигляд
{{Notice}} Загальне повідомлення про тему.

information sign

Довільний текст
{{Stub|ref= Повʼязана стаття }} Заглушка — це занадто коротка стаття, щоб надати достатньо інформації про тему. Вона має бути початком більш розширеної документації. Сторінки додаються до Category:Stubs.

information sign

Це стаття заглушка. Ви можете допомогти проєкту OpenStreetMap, доповнивши її.
Схожі за структурними посиланнями сторінки
Повʼязана стаття
{{Out of date|додаткові відомості}} Шаблон позначає сторінку як застарілу. Сторінки додаються до Category:Out of date або до її різновиду мовою сторінки.

broom

Ця сторінка або її частина містить застарілу інформацію: додаткові відомості
Якщо ви знаєте про поточний стан справ, будь ласка, допоможіть іншим, оновивши цю інформацію. (Discussion)
{{Cleanup|додаткові відомості}} Шаблон з пропозицією зробити деяке очищення. Сторінки додаються на категорії Category:Cleaning Request. Примітка: без додаткової інформації неможливо з’ясувати справжню проблему. Натомість вам слід розглянути можливість використання більш конкретного шаблону.

broom

Ця сторінка в даний час розглядається для очищення. Будь ласка, обговоріть цю сторінку.
додаткові відомості
{{WIP}} Шаблон вказує на те, що сторінка ще не завершена. Він додає сторінку до Category:Cleaning underway. Часто сторінки залишаються в недоробленому стані, і цю плашку слід замінити на іншу залежно від прогресу.

a pen and a ruler laying across each other

Ця сторінка є незакінченою, робота над її вдосконаленням ще триває! Скоріш за все вона неповна, неточна або взагалі порожня.
{{Questioned|додаткові відомості}} Зміст сторінки є сумнівним і не повинен розглядатися як нейтральне джерело інформації. Сторінка додається до Category:Questioned content.

a question mark

Ця стаття чи розділ містять сумнівну або суперечливу інформацію. Дивіться Обговорення для отримання додаткової інформації.
додаткові відомості

Сторінки опису теґів

Плашки сторінок описів теґів стосуються саме питань, повʼязаних з ними.

Код шаблона Пояснення вживання та значення Вигляд
{{Key stub}} більш точний шаблон ніж Template:Stub, додає категорію Category:Key stubs

information sign

Це сторінка-заглушка опису ключа. Ви можете допомогти OpenStreetMap розширивши чи доповнивши її.
Скористайтесь прикладом оформленя сторінок відвідавши — Uk:Key:religion, Uk:Key:waterway.
{{Tag stub}} більш точний шаблон ніж Template:Stub, додає категорію Category:Tag stubs

information sign

Це сторінка "заглушка" для теґу. Ви можете допомогти OpenStreetMap доповнивши цю статтю.
Сторінки для ознайомлення з можливою структурою: Uk:Tag:railway=tram, Tag:waterway=dock
{{Undocumented tag}} Плашка додається до сторінки теґу, яка була створена через широке використання теґу. Інформація була потенційно отримана базуючись на прикладах поточного використання, додає Category:Undocumented Tags.

a quill

Недокументований теґ
Цю сторінку було створено, оскільки теґ використовується, але не був задокументований. Ви можете допомогти OpenStreetMap, розширивши її вміст!
Памʼятайте, що можуть бути схожі теґи та/або цей теґ може бути застарілим.
Завжди будьте обережні, використовуючи недокументовані теґи!
{{Verifiability|what= прикладу |date= 2024-02-28 }} Цей ключ або теґ не відповідає концепції перевірюваності, додає Category:Tags with verifiability issues.

a caliper demonstrating verifiability

Перевірюваність цього прикладу є сумнівною. Перегляньте обговорення на сторінці обговорення. Будь ласка, не видаляйте це повідомлення, доки спір не буде вирішено.
(2024-02-28)

Файли

Плашки файлів здебільшого зосереджуються або на проблемах ліцензування файлу, або на питанні, чи слід замість цього файл використовувати файл з Wikimedia Commons. MediaWiki:Uploadtext надає точну інформацію про найкраще місце зберігання файлів. Ці шаблони зазвичай розміщуються на сторінках опису файлів (тих, що починаються з File:) безпосередньо над описом, тому вони зʼявляються безпосередньо під зображенням.

Код шаблона Пояснення вживання та значення Вигляд
{{No licence}} Плашка вказує на те, що інформація про ліцензію відсутня. Додає Category:Media without a license. ЇЇ також можна відредагувати, включивши позначку про те, що завантажувач отримав сповіщення.

Warning sign

This media file does not have sufficient information on its copyright status. If you have created this file yourself, or the file is available under some open licence allowing its use on OSM Wiki or the file is in the public domain, you can edit the file description page to license it under one of the allowed licences. If you did not create it and it is not in the public domain, you must ask the copyright holder for permission to release it under one of the allowed licenses. Wiki:Media file license chart may be helpful to find a suitable licence.
Files without licences marked with this template are listed in Category:Media without a license or one of its subcategories. If the file is without a known open licence: ask its uploader to clarify situation or find a replacement and mark this file with {{Superseded by Commons}} and replace its uses.

If uploader was notified this month: use {{No licence|subcategory=uploader notified 2024, February}} - to put media into Category:Media without a license - uploader notified 2024, February and mark image as one where uploader was notified.

If no action taken helped or the file is a known copyright violation then you should remove its uses and mark the file with {{Delete}}.

This template should only be used on file pages.

{{Delete}} Проблеми з ліцензуванням чи інше, файл не використовується, проблеми серйозні та/або автора було повідомлено, але він не відповів

trash bin

Сторінку позначено для вилучення.
Підстава для вилучення: зазначте причину.

Зазвичай це означає, що назва сторінки є поганою, а вміст переміщено кудись в інше місце. Якщо заголовок сторінки має розпливчасте значення, можливо, сторінка має бути перенаправленням або містити невеликий підсумок для історичного інтересу. Якщо ви не згодні з її видаленням, будь ласка, поясніть чому на сторінці обговорення.
Тепер сторінка має бути порожньою, окрім цього повідомлення (відповідно до процедури). Історія сторінки показує, що було на цій сторінці, і дозволяє людям відновити стару версію. Ми можемо вирішити це зробити, але в іншому випадку системний администратор може видалити цю сторінку назавжди в будь-який момент. Тим часом ми маємо виправити усі сторінки, які посилаються сюди.
{{Delete proposal}} Проблеми з ліцензуванням, файл використовується, і його потрібно спочатку від’єднати/видалити

trash bin

Сторінку було запропоновано видалити або замінити перенаправленням. Дивись обговорення на цій сторінці.
{{Vector version available|
new file name}}
Слід розміщувати на сторінках опису файлів растрових зображень, якщо існує векторизована версія.

arrows

This template is intended to use on "File:" pages.

For more information about vector graphics, read about Commons transition to SVG.
There is also information about MediaWiki's support of SVG images.
{{Superseded image|
better image file name|
reason for replacement}}
Вказує, що одне зображення слід замінити іншим, додає Category:Image superseded by another image

a recycle symbol

This file has been superseded by
better image file name
.
It is recommended that the other file be used.
Reason: reason for replacement
Adds image to Category:Image superseded by another image
{{Superseded by Commons|
file name on Wikimedia Commons}}
Вказує на те, що на Вікісховищі існує майже ідентичне зображення, яке можна використовувати замість нього. Додає Category:Image superseded by Wikimedia Commons

arrows

A mostly identical image exists on Wikimedia Commons: file name on Wikimedia Commons
The version on Wikimedia Commons is of higher quality and/or contains additional metadata (or better-formatted metadata). You can use images from Wikimedia Commons directly in the OpenStreetMap wiki, and it is recommended to use it instead of this image.

If this file has the same name as Wikimedia Commons file and shadows it: add also {{Delete|Superseded by Commons file with the same name}}

If this file has different name and all uses were migrated: add also {{Delete|Superseded by Commons file [[:c:file name on Wikimedia Commons]]}}
This template puts files in Category:Image superseded by Wikimedia Commons.
Використовуйте {{Delete|Replaced by
https://commons.wikimedia.org/wiki/LINKTOSPECIFICIMAGE
}}
для зображень які мають бути вилучені
{{Move to Commons|
additional information}}
Пропонує переміщення файлу до Wikimedia Commons

a symbol for uploading a file

This file should be moved to Wikimedia Commons. Please discuss this page.
additional information
{{Upload to Commons}} Плашка розміщується на сторінці категорії, щоб вказати, що всі файли є потенційними кандидатами на переміщення до Вікісховища.
Noun project share icon 1394623 cc.svg

Files in this category are generally better located at Wikimedia Commons. Please upload new files there.
Wiki Help#Include images from Wikimedia Commons explains how to include images from there.Допоможіть перекласти це українська!
edit

Запити

Плашки запитів спеціально пропонують або вимагають дії перед тим, як її прибрати. Іноді потрібно досягти консенсусу спільноти, а іноді адміністратор має переглянути та виконати дію. Плашка зазвичай також додає категорію, щоб можна було знайти всі сторінки із запитами на них.

Код шаблона Пояснення вживання та значення Вигляд
{{Image requested}} Запит на додавання ілюстрації. Додає Category:Image request.

a camera image

This page could do with an image/photo/diagram to help illustrate the conceptДопоможіть перекласти це українська!
{{Move|
move target|
name of discussion page}}
Запит на перенесення сторінки, додає Category:Suggested moves

image pointing to the right

Було запропоновано, щоб цю сторінку було перенесено до "move target". (Обговорення)
{{Merge|
merge target|
name of discussion page}}
Запит на злиття сторінок, додає Category:Suggested merges

two merging arrows

It has been proposed that this page or section be merged with move target. (Discuss)Допоможіть перекласти це українська!
{{Split section|
additional information|
name of discussion page}}
Запит на розділення розділу, додає Category:Suggested splits

an arrow splitting in two

It has been suggested that this section be split into a new page: additional information. See more about this on the talk page.Допоможіть перекласти це українська!
{{Edit request}} Запит на редагування (зазвичай для захищених сторінок або списків інтервікі), додає сторінку до Category:Edit requests
Зауважте, що додавання шаблону саме по собі не призводить до безпосереднього сповіщення адміністраторів

information sign

This is a pending edit request for Uk:Організація Вікі. Please use the template in case of a consensus or an uncontroversial edit only and write a specific description of the proposed edit below. An administrator will then handle this request.
{{Delete proposal|some reasoning}} Пропозиція вилучення сторінки, категорії, файлу, елемента даних, чи шаблону. Процедура та наслідки задокументовано у Wiki:Deletion procedure.

trash bin

Сторінку було запропоновано видалити або замінити перенаправленням. Дивись обговорення на цій сторінці.
Причина: some reasoning.
{{Delete|some reasoning}} Запит на вилучення сторінки, категорії, файлу, елемента даних, чи шаблону. Процедура та наслідки задокументовано у Wiki:Deletion procedure.

trash bin

Сторінку позначено для вилучення.
Підстава для вилучення: some reasoning.

Зазвичай це означає, що назва сторінки є поганою, а вміст переміщено кудись в інше місце. Якщо заголовок сторінки має розпливчасте значення, можливо, сторінка має бути перенаправленням або містити невеликий підсумок для історичного інтересу. Якщо ви не згодні з її видаленням, будь ласка, поясніть чому на сторінці обговорення.
Тепер сторінка має бути порожньою, окрім цього повідомлення (відповідно до процедури). Історія сторінки показує, що було на цій сторінці, і дозволяє людям відновити стару версію. Ми можемо вирішити це зробити, але в іншому випадку системний администратор може видалити цю сторінку назавжди в будь-який момент. Тим часом ми маємо виправити усі сторінки, які посилаються сюди.

Переклад

Плашки стосуються саме проблем із перекладом.

Код шаблона Пояснення вживання та значення Вигляд
{{Translation out of sync|
src=name the source of translation}}
Плашка зазвичай додається після оновлення джерела перекладеної сторінки, і переклад більше не відповідає джерелу. Сторінки з цією плашкою додаються до Category:Translations out of sync.

an unequal sign

Ця стаття українською мовою пов’язана з англомовною версією, але її вміст не є синхронізованим з оригіналом (name the source of translation). Будь ласка, оновіть переклад, якщо можливо.
{{Translation not complete|
status=some|
art=Name of the source page}}
Плашка позначає неповний переклад. Сторінки додаються до Category:Translation not complete

broom

Help (89606) - The Noun Project.svg

Адаптований переклад

Код шаблона Пояснення вживання та значення Вигляд
{{Localised for Ukraine}} Плашка позначає контекст адаптованій до потреб української спільноті, її домовленостей, звичаїв й таке інше. Ознайомтесь зі списком сторінок, що містять цю плашку

Flag of Ukraine

Зміст цієї статті адаптований до культури та національних особливостей України, хоч ця стаття може бути повʼязана з англомовною версією.