Uk:Beginners Guide 1.3.3.1

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

Завантаження даних в JOSM

Перед тим як розпочати редагування в JOSM, вам потрібно завантажити дані OSM та GPS-треки з Бази даних OSM у ваш застосунок:

 1. Клацніть Файл -> Завантажити з OSM… в меню
 2. Знайдіть місцевість, яку ви бажаєте покращити, використовуючи:
  1. Коліщатко миші: для збільшення/зменшення масштабу
  2. Праву клавішу миші: для перетягування мапи
  3. Ліву клавішу миші: для виділення ділянки для завантаження
 3. В горі вікна завантаження оберіть, що вам треба завантажити:
  1. Дані OpenStreetMap: дані мапи OSM, саме це ви будете редагувати, то ж це безумовно потрібно.
  2. Дані GPS: Дані з пристроїв GPS, зібрані учасниками OSM. Рекомендується завантажувати всі GPS-треки для більш точного креслення.
 4. Клацніть на кнопку Завантажити.

Важливо: JOSM буде заштриховувати незавантажені ділянки. Ніколи не редагуйте в незавантажених ділянках, вони можуть вже містити дані, які ви збираєтесь додати.

Якщо ви натиснете на кнопку "Завантажити з OSM…" пізніше, буде автоматично виділена ділянка з поточного виду, отже ви можете просто довантажити потрібні дані. Не хвилюйтесь, це на зачепить ваші поточні змінені дані та не подвоїть вже завантажені з OSM об’єкти.

Ви можете відкрити ваші власні треки GPS скориставшись меню Файл -> Відкрити… (.gpx формат). Але все ж таки рекомендується завантажувати ваші GPS-треки на сервер, щоб інші користувачі могли їх використовувати для більш точного креслення.


 • П: Яке ім’я користувача та пароль потрібні для JOSM?
 • В: Звісно потрібні ваші облікові дані в OSM (не для Вікі). Вас буде попереджено про те, щоб ви не використовували важливих паролів, тому що дані до OSM передаються незашифрованими. Для убезпечення себе від такої ситуації використовуйте замість «Базової автентифікації» — OAuth (Налаштування — Параметри з’єднання — Автентифікація).