Uk:Beginners Guide 1.3

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проект Перегляд мапи Редагування Завантаження треків

Створення/Редагування даних OSM

Дані OSM складаються із наступних елементів:

  • node Точки — Точки, використовуються для позначення певних місць (наприклад, поштової скрині). Дві або більше точки використовуються для креслення відрізків ліній між ними.
  • way Лінії — Впорядкований список точок, що показується у вигляді з’єднаних відрізків. Вони використовуються для створення доріг, доріжок, річок, тощо.
    • Замкнені лінії — Лінії, замкнені в кільце. Вони використовуються для створення «полігонів» таких, як парк, площа, будинок, острів).
  • relation Зв’язки — Коли різні лінії пов’язані друг з другом, але не представляють ту ж саму фізичну річ, використовуються зв’язки, щоб описати роль кожної лінії. Вони використовуються, щоб описати такі речі, як: велосипедні маршрути, обмеження руху, та ділянки з «дірками» і т.і. Довгий шлях, такий як автомагістраль, що складається з багатьох частин, може бути об’єднаний одним зв’язком. Інший приклад: національний парк, що розташований на різних ділянках, відокремлених друг від друга. Всі вони можуть бути об’єднані за допомогою зв’язків.


схематичний вигляд точок та ліній: (1)точка (2)лінія (3)замкнена лінія

(1)точка (2)лінія (3)замкнена лінія. Всі ці елементи можуть бути позначені теґами, які описують назви, тип доріг й т.д.

Редактори

Ви можете обрати будь-який з трьох основних редакторів:

  1. iD — найновіший редактор доступний на вкладці «Правка» на сайті OSM. Він написаний з використанням HTML5/Javascript.
  2. Potlatch — більш старий, створений на Flash, редактор, який також доступний через вкладку «Правка» на сайті OSM.
  3. JOSM — найпотужніший, ніж перші два вбудованих до сайту редактори, якому надають перевагу більшість досвідчених учасників, але його потрібно завантажувати окремо і він вимагає трохи більше зусиль на ознайомлення з усіма його можливостями, перед тим як розпочати мапити.