Uk:Beginners Guide 1.6

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проект Перегляд мапи Редагування Завантаження треків

Додаткова допомога

  • Використовуйте поле пошуку вгорі праворуч для пошуку у вікі відповідних сторінок та відповідей на ваші питання.
  • Map Features — є корисним для пошуку того, як позначити доволі широкий обсяг різноманітних об’єктів, дивіться також Category:Features для отримання додаткової інформації.
  • Mapping projects — сторінка з інформацією про різноманітні проекти в OpenStreetMap про конкретні завдання або країни/території.
  • Category:Portals — виступають в якості "основних сторінок" у вікі, ви також можете переглянути Category:Categories.
  • help.openstreetmap.org — надання допомоги у форумному стилі з питаннями/відповідями за широке коло проблем.
  • switch2osm — explains how to use OpenStreetMap instead of other services.
  • Contact channels — спілкуйтесь з іншими учасниками на форумах, у списках розсилки, IRC або зустрічайтесь в реальному житті.
  • Disputes – суперечки.
  • Де знайти допомогу? — додаткові ресурси.
  • І, нарешті, ЧаПи, що надають відповіді на деякі питання.

Спільнота

Допомога від інших членів OSM можна знайти в різних місцях.

Бажано, скористатись підтримкою спільноти OpenStreetMap, яка допоможе вам зробити ваші перші кроки й розповість про мапінг. Ви можете підтримувати зв’язок з учасниками OpenStreetMap будь-де в світі за допомогою різноманітних Каналів зв’язку. Наприклад, якщо вам подобається електрона пошта, списки розсилки є доволі популярним каналом для спілкування в деяких країнах. Є доволі жвавий, який називається "talk", для обговорення загальних питань. Існують також спеціалізовані списки розсилки для новачків – "newbies". Якщо вам треба дуже швидко отримати відповідь, ви можете скористатись IRC. Не лякайтесь цього технічного скорочення, це лише текстовий чат.

Але OpenStreetMap також має місцеві особливості. Ви можете дізнатись про мапінг у вашій країні, або навіть у вашому місті, гортаючи сторінки вікі, починаючи з "Mapping Projects". Ви можете також знайти певну інформацію про людей, що беруть участь, контактні канали, які використовуються місцевою спільнотою, а може навіть про місцеві події.

Це може бути доволі цікавим, розповісти про себе та затоваришувати з іншими маперам OpenStreetMap спільноти, а також це чудовий спосіб навчання, але не забувайте… вам не треба питати дозволу для того, щоб розпочати мапити.

Дивіться також

Інші посібники

Інші примітки та поради