Uk:Конвертування GPS-треків

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Convert GPS tracks)
Jump to navigation Jump to search
GPS Satellite NASA art-iif.jpg
Одним зі способів взяти участь в OpenStreetMap є запис та поширення треків GNSS (GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou/COMPASS, etc.). Записаний з допомогою вашого приймача супутникових сигналів або мобільного телефона маршрут є хронологічним переліком місць де кожен новий запис з координатами вашого місця перебування робиться що секунди або кожного метра. Перетворіть маршрут у формат GPX, якщо це не відбувається автоматично. Зібранні дані можуть показуватись у вигляді допоміжного шару, де тоненькі лінії або невеличкі точки є записом вашої подорожі, на мапі в редакторі. Ці лінії та точки стануть в пригоді під час додавання на мапу інших об’єктів (таких як дороги та стежки), так само як ви використовуєте супутникові знімки для перенесення об’єктів з них на мапу.
Треки глобальної супутникової навігаційної системи
Запис треків Конвертація Редагування Завантаження Точність Пристрої

Конвертування GPS-треків – це процес, який може бути потрібен перед завантаженням ваших треків на сервери OSM. OpenStreetMap потребує, щоб треки GPS були збережені в XML-подібному форматі – GPS Exchange Format (файли з розширенням .gpx). Деякі GPS-пристрої дозволяють зберігати дані у вигляді GPX, інші мають власні формати. Якщо ваш пристрій GPS використовує власний формат, вам доведеться виконати перетворення файлу з треком. Це може бути само просто, як і використання онлайн-інструментів для конвертування файлів.


Конвертування в різні формати

GPSvisualizer може перетворювати різні GPS-треки в GPX.

Онлайн конвертери

GPSVisualizer.com надає вільний онлайн конвертер. Просто завантажте ваш GPS-трек, оберіть формат GPX та натисніть кнопку "Convert". Готовий файл можна завантажити собі на комп’ютер для подальшого надсилання до OpenStreetMap. Якщо ваш початковий трек не має часових відбитків, GPS Visualizer може додати симульовані значення за використання параметра "Add artificial timestamps" в розширених налаштуваннях.

Офлайн конвертери

GPSBabel – вільне програмне забезпечення доступне для Windows, Mac та Linux. Це універсальний інструмент, який може конвертувати між багатьма популярними форматами файлів GPS-треків, див. Також керівництво щодо GPSBabel/Convert tracelogs to GPX. Список підтримуваних форматів даних GPS та інших інструментів перетворення див. List of GPS trace file formats. Інше програмне забезпечення, яке має відношення до OpenStreetMap і доступне для різних платформ, включаючи мобільні пристрої, зазначено в розділі Software.

Додаткові відомості

Які формати підтримуються?

Сервер підтримує роботу зі стандартом GPX Version 1.0 та 1.1, крім того, що теґ <time> має бути зазначений для кожного треки чи точки треку. Щоб дізнатись як завантажити треки у яких відсутній часові відбитки, дивіть сторінку користувача Farzaneh.

OpenStreetMap використовує датум WGS-84, тож переконайтесь що координати треків, які ви надсилаєте на сервер, зазначені відповідно до WGS-84. Файли GPX мають завжди бути у форматі WGS-84, але ви повинні бути обережними, якщо конвертуєте свої треки з інших форматів (і, можливо, інших даних) у GPX.

Кілька треків в одному файлі GPX

Ви можете завантажити кілька не з’єднаних треків, які знаходяться в одному файлі GPX, якщо вони знаходяться в окремих частинах, в середині теґів "<trkseg> ... </trkseg>". В іншому випадку файл розглядається як один суцільний трек, і між усіма точками буде проведено лінії. Наприклад, якщо у вас є відрізок треки з Нью-Йорка та відрізок треку в Лондоні в одному файлі GPX, що не виділені в окремі частини, вони будуть з’єднані між собою довжелезною лінією через Атлантику.

Якщо ви бажаєте розділити файл з кількома треками на частини (<trkseg>), ви можете скористатись gpxsplitter, який розділяє GPX файли, в яких містяться кілька треків одночасно, разом з маршрутними точками, на індивідуальні GPX файли.