Uk:Завантаження GPS-треків

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Upload GPS tracks)
Jump to navigation Jump to search
GPS Satellite NASA art-iif.jpg
Одним зі способів взяти участь в OpenStreetMap є запис та поширення треків GNSS (GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou/COMPASS, etc.). Записаний з допомогою вашого приймача супутникових сигналів або мобільного телефона маршрут є хронологічним переліком місць де кожен новий запис з координатами вашого місця перебування робиться що секунди або кожного метра. Перетворіть маршрут у формат GPX, якщо це не відбувається автоматично. Зібранні дані можуть показуватись у вигляді допоміжного шару, де тоненькі лінії або невеличкі точки є записом вашої подорожі, на мапі в редакторі. Ці лінії та точки стануть в пригоді під час додавання на мапу інших об’єктів (таких як дороги та стежки), так само як ви використовуєте супутникові знімки для перенесення об’єктів з них на мапу.
Треки глобальної супутникової навігаційної системи
Запис треків Конвертація Редагування Завантаження Точність Пристрої

Завантаження треків GPS використовується для того, щоб надати додаткову підтримку в редагуванні OSM та означає завантаження ваших власних треків GPS (створених з допомогою ваших пристроїв GPS) на сервери OSM. Завантаження треків GPS відрізняється від редагування мапи, дивіться про відмінності нижче, а також від пакетного імпортування.

Замість завантаження треків ви можете використовувати ваші треки GPS тільки в особистому використання: всі основні редактори підтримують показ треків з фалів GPX, що зберігаються у вашому приватному сховищі без їх завантаження на сервер.

Як завантажувати треки GPS

Посилання на GPS-треки, підсвічено. Воно може бути прихованим за пунктом "Ще ▼" або за "☰" кнопкою розгортаючогося меню, якщо у вас вікно невеличкого розміру.
 • (опціонально) Перетворюйте ваші GPS-треки у формат GPX, якщо ваш GPS-пристрій не підтримує цей формат.
  • Тільки GPS-треки в форматі GPX можуть бути завантажені до OpenStreetMap.
  • Файли можуть бути перетворені у цей формат за допомогою інструментів – дивіться перетворення треків GPS.
 • Виберіть "GPS-треки" в основному меню вгорі.
 • Виберіть "Показати всі ваші треки", або "Надіслати GPS-трек на сервер"
  • Якщо ви ще не увійшли до свого облікового запису на сервері OSM, вам буде запропоновано зробити це. Якщо у вас немає облікового запису – спочатку створіть його.
 • (опціонально) Скористайтесь кнопкою "Вибрати файл" для того, щоб знайти GPX-файл на вашому комп’ютері.
 • (опціонально) Введіть Опис та Теґи для GPS-треку. Допоможіть іншим зрозуміти, як цей трек був записаний, існує суттєва різниця між пішохідними, автомобільними та велосипедними треками.
 • (опціонально) Виберіть Видимість для ваших GPS-треків.
  • Якщо ви не бажаєте, щоб хтось побачив ваші GPS-треки – зупиниться тут і не завантажуйте їх на сервер. (Якщо ви вже завантажили треки, у розділі "мої треки" ви зможене змінити їх налаштування чи вилучити з сервера.)
 • Натисніть Завантажити на сервер. Файл буде завантажений на сервер OSM, де він буде доданий до черги (позначка "ОЧІКУЄ" поруч з ним) на додавання до бази даних.


Розв’язання проблем

Я завантажив свої треки GPS на сервер, але на мапі нічого не змінилось

Коли ви завантажуєте треки, що містяться у файлі GPX, точки з координатами додаються в базу даних. Але в жодному разі це не означає що вулиці, стежки та інші об’єкти будуть автоматично додані на мапу на підставі завантажених файлів. Для додавання об’єктів до мапи, ви чи хтось інший може скористатись редактором для їх додавання, використовуючи треки GPS як допоміжні матеріали, які можна використовувати так само як і фонові зображення. (Докладніше: Q:Why aren't my GPS traces shown on the maps? або Q:How are uploaded traces (GPX files) from my GPS device used in the OpenStreetMap editing process?)

Як мені побачити завантажені на сервер треки?

Як тільки ваші файли GPX будуть завантажені у бази даних, у вас буде можливість:

 • Побачити їх серед інших в розділі GPS-треки на вебсайті
 • Редагувати мапу використовуючи ваші треки в якості фонового зображення (натисніть «редагувати» поруч з треком)
 • Ознайомтесь з документацією до редактора OSM, яким ви користуєтесь, щоб дізнатись як в ньому використовувати GPS-треки. Ось кілька порад:
  • Отримайте ваші треки разом з треками інших під час редагування мапи
   • В iD частину треків можна побачити на шарі GPS-треки OpenStreetMap.
   • В JOSM у вікні завантаження даних поставте прапорець Дані GPS поруч з прапорцем Дані OpenStreetMap.
 • Скористайтесь API для отримання ваших треків в межах вказаної області

Примітка: Для того, щоб побачити ваш трек в редакторі iD, завантажте його як загальнодоступний трек. В іншому випадку, вам доведеться завантажити його собі та відключати через меню Дані мапи/Власні дані мапи або перетягнувши його безпосередньо на мапу.

Що таке теґи файлів GPX?

Примітка: Теґування треків повністю відрізняється від теґування даних OSM. Хе-хе, ми іноді використовуємо плутані назви у openstreetmap.org!

Під час завантаження файлів GPX на сервер, теґи дозволяють додати спрощений опис до ваших треків GPS. З їх допомогою ви можете відрізнити ваші власні треки від треків інших, а також гуртувати їх за певною ознакою додаючи однаковий теґ до них. Наприклад, всі треки позначені 'Melbourne' показуються за цим посиланням www.openstreetmap.org/traces/tag/Melbourne. Зверніть увагу, що ці теґи є чутливими до регістру, тож Melbourne та melbourne – це різні теґи.

До одно файлу можна додати кілька теґів, розділяючи їх комою (","). Зазвичай теґами можуть бути назви країн, міст та інших місць, але ви вільні додавати власні теґи, які вам потрібні не обмежуючись цим.

Біля моїх завантажених треків є позначка "ОЧІКУЄ". Чому?

Перед завантаження в базу даних треки підлягають обробці. Зазвичай весь процес триває не більше 15 хвилин. В час великих навантажень (особливо у вихідні), вони дійсно можуть очікувати в черзі на обробку перед завантаженням в базу даних. Вам не треба чекати завершення завантаження для того, щоб розпочати мапити, однак:

 • Якщо ви користуєтесь iD, ви можете перетягнути файл з треком на мапу в редакторі.
 • Якщо ви користуєтесь JOSM або іншим офлайновим редактором, завантажте трек з вашого носія в редактор.

Чому сигнал/треки такі погані в центральній частині міста або біля великих будинків?

Для нормальної роботи GPS та досягнення певної точності, пристрою потрібно приймати сигнал принаймні від чотирьох супутників. Часто, в центрах міст є багато високих будівель, які можуть блокувати ці сигнали і ускладнювати роботу пристроїв GPS. Також можуть бути ефект віддзеркалення сигналу від матеріалу, яким вкриті будівлі навколо вас, в результаті чого сигнали відбиватимуться від них, тому приймач вважатиме, що він знаходиться десь у будинках навколо. Іншим фактором, який може вплинути на це, є кількість та розташування супутників, які можна побачити під час визначення позиції; спроби записати трек в інший день або інший час доби можуть дати кращі результати.

Дивиться також: Точність даних GPS.


Застосунки, що підтримують безпосереднє завантаження треків GPS

Розробники програмного забезпечення можливо зацікавляться документацією GPX upload API.

Наступні застосунки мають вбудовану можливість завантажувати треки до OpenStreetMap:

Android
 • GPS Logger for Android.
 • OSMtracker (Android) – записує треки та завантажує їх на сервер.
 • OruxMaps.
 • Locus Map.
 • OsmAnd – універсальний навігаційний застосунок, який також дозволяє записувати треки та завантажувати їх на сервер, має відкриті сирці.
 • OSMGpxUploader (можливо застарів) завантажує треки самотужки або через інші застосунки, такі як Google My tracks, OI File Manager, AndExplorer, та інші.
iOS
 • OsmAnd – універсальний навігаційний застосунок, який також дозволяє записувати треки та завантажувати їх на сервер, має відкриті сирці.
 • Track'n Trail.
Desktop
 • JOSM – редактор Openstreetmap написаний мовою java. Для завантаження треків використовується втулок DirectUpload.
 • Viking – застосунок для редагування та аналізу даних GPS.