Uk:Keypad-Mapper 3

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Keypad-Mapper 3
Keypadmapper-icon.png
Автори: NicRoets, Cobra, Markus59
Ліцензія: BSD (безкоштовно)
Платформа: Android
Версія: 3.1.00 (2013-06-13)
Мови: німецька, грецька, англійська, іспанська, французька, італійська, нідерландська, польська, та російська
Веб-сайт: www.enaikoon.com
Встановлення:
Сирці: https://github.com/msemm/Keypad-Mapper-3
Мова програмування: Java

ефективний інструмент для додавання номерів будинків до бази даних

an unequal sign

Ця стаття українською мовою пов’язана з англомовною версією, але її вміст не є синхронізованим з оригіналом (як правило англомовною версією). Будь ласка, оновіть переклад, якщо можливо.

Keypad-Mapper-3 banner.png

Keypad-Mapper 3 — Android-застосунок призначений для швидкого додавання номерів будинків та інших адрес.

Цей застосунок є покращеною версією KeypadMapper2, що базується на оригінальному KeypadMapper, що був виданий Ніком Рьотцем (Nic Roets) у 2010.
ENAiKOON бажає висловити подяку Ніку, за його підтримку та терпіння, а також ідеї надані в процесі створення останньої версії застосунка.

Завантажити з Google Play чи з сервера ENAiKOON

Qrcode-keypad-mapper-3.png
завантажити з Google Play

завантажити з сервера ENAiKOON

Швидкий старт

 1. Знайдіть місцевість де відсутні номери будинків, наприклад за допомогою цієї сторінки.
 2. Надрукуйте собі мапу цієї місцевості для більш зручного орієнтування та вирушайте на місце.
 3. Увімкніть GPS: відмічати номери будинків та інші адреси можливо за наявності сигналу GPS та інформації про місцезнаходження, у іншому випадку буде показане повідомлення про помилку.
 4. Тицніть на значок у верхньому куті ліворуч, потім пункт меню 'keypad' чи прогорніть екран до екрану з клавіатурою.
 5. Перейдіть до місця, де ви бажаєте занотувати номери будинків та інші адреси. Переконайтесь що вхід знаходиться точно праворуч чи ліворуч від вас.
  у іншому випадку далі буде важко зіставити адресу із потрібним будинком в редакторі OSM.
 6. Введіть номер на клавіатурі
 7. Збережіть номер дому тицнувши на ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png: координати GPS будуть збережені разом із адресою, яку ви додали натиснувши на ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png
  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png  адреса будинку, що знаходиться ліворуч від напрямку вашого руху.
  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png  адреса будинку, що знаходиться праворуч від напрямку вашого руху.
  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png  адреса будинку, що знаходиться перед вами, наприклад будинок на T-образному перехресті.
  Згори ліворуч знаходиться лічильник, адрес які ви відмітили за поточну сесію.
  Повторіть пункти 5), 6) та 7) для кожної адреси, доки всі адреси не будуть записані.
 8. Після того, як ви закінчите записувати номери будинків, натисніть на значок із малим будиночком вгорі ліворуч, а потім натисніть 'settings'.
 9. На екрані налаштувань ви можете знайти параметр 'share recorded data' (передати зібрані дані), який дозволяє вам надіслати ваші дані у вигляді вкладення до електронної пошти на комп’ютер зі встановленим редактором OSM (напр. JOSM)
 10. Відкрийте листа та збережіть вкладений файл на комп’ютері.
 11. Запустіть редактор OSM та відкрийте файл .gpx та файл .osm, що мають однакові назви, так само як і відповідні фотографії. Завантажте з сервера OSM дані для відповідної місцевості. Ви повинні побачити всі зібрані номери будинків разом із треком, записаним під час ваших досліджень, а також значки для кожного із знімків на фоні даних завантажених з сервера OSM.
 12. Додайте номер будинку до відповідної будівлі; звіртесь із знімками та прослухайте голосові примітки, щоб пригадати всю потрібну інформацію.
 13. У разі потреби створіть, а при наявності, додайте будинки до адресного зв’язку.
 14. Завантажте результати вашої праці на сервер OSM
 15. Вилучіть зібрані дані з вашого телефону чи планшету за допомогою меню 'delete all collected data' на екрані налаштувань.

Ви зможете побачити ново-додані номери будинків на найближчих рівнях масштабування через кілка хвилин після додавання та оновлення сторінки з мапою OSM у вашому оглядачі.

Нові функції в Keypad-Mapper версії 3.1

Голосові нотатки

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-audio-active.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-audio-on.png Запис голосових нотаток є менш помітним для інших ніж фотографування, отже деякі мапери надають перевагу голосовим нотаткам перед знімками з GPS-координатами, щоб не привертати уваги перехожих.

Функція запису голосових нотаток працює так само, як і фотографування: вона дозволяє вам записати нотатку та зберегти її прив’язавши до точки треку з координатами GPS. На відміну від файлів .jpg, GPS-координати для голосових нотаток зберігаються у файлі .gpx, отже файл .gpx потрібно завантажувати в JOSM до завантаження файлу .wav. Посилання на голосову нотатку у файлі .gpx виглядає наступним чином:

<wpt lat="52.49739929702362" lon="13.350353411755215">
<link href="file:///2013-06-01_16-17-13.wav"> <text>2013-06-01_16-17-13.wav></text> </link>
<ele>89.50511403620409</ele>
</wpt>

Голосові нотатки та всі інші записані файли, які використовуються для редагування даних надсилаються на комп’ютер за допомоги функції SHARE RECORDED DATA.
JOSM дозволяє вам завантажити всі дані, включаючи записані голосові нотатки відповідно до координат де вони були записані. Відтворення голосових нотаток допоможе вам пригадати деталі певної місцевості.
Голосові нотатки завантажуються автоматично разом із файлом .gpx, якщо файли .wav були збережені у теку вказану в налаштуваннях Keypad-Mapper 3, див. парамтер '.wav file path'.
Ви також можете ознайомитись із додатковими матеріалами, перейшовши за посиланням.

Знов з’явилась кнопка RECORD

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-record-stop.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-record-start.png Версія 2.0 Keypad-Mapper мала кнопку 'RECORD', яка дозволяла користувачам стартувати/зупиняти запис та розпочинати запис у новий набір файлів .osm / .gpx. Але цю кнопку було вилучено у версії 3.0, тепер її відновлено у поточній версії програми.

На додачу з’явилась нова функція 'turn off GPS'. Функція 'recording data' та 'turn off GPS' співрацюють наступним чином:

 • коли запис активовано, записується трек у файл .gpx
 • коли запис активовано, файл .gpx записується навіть коли застосунок працює у фоновому режимі;
 • коли запис вимкнено та активовано функцію 'turn off GPS', GPS-приймач вимикається для того, щоб зменшити споживання енергії акумулятора

Покращено історію

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-keypad-screen-with-arrow-to-LFR.png Два чи три нанесених номери будинків з’являються праворуч від поля введення номеру будинку на екрані з клавіатурою. Ці номери тепер мають відповідні приставки 'L:', 'F:' чи 'R:' (ліворуч, праворуч чи попереду). Це дозволяє полегшити перевірку чи останні номери будинків нанесено з відповідного боку вулиці.

Дата проведення дослідження зберігається разом з кожною адресою

Див: Key:survey:date

Приклад:

<node id="-1" visible="true" lat="52.497442495127025" lon="13.350499497003666">
<tag k="survey:date" v="2013-06-01"/>
<tag k="addr:housenumber" v="15"/>
</node>

Інтерфейс оптимізований до великих екранів

Деякі мапери використовують 7" та 10" планшети. Відносно новий Google Nexus 7, здається, особливо поширений серед маперів. Це може бути пов’язано з тим, що ці пристрої мають більш тривалий термін роботи від батареї, що дозволяє проводити тривалі дослідження без необхідності заміни/підзарядження батареї.
Новий Keypad-Mapper версії 3.1 надає цілісний інтерфейс користувача, оптимізований для користувачів планшетів, як для портретного так і для ландшафтному режиму:

Keypad-mapper-tablet-portrait.png    Keypad-mapper-tablet-landscape.png
Цей режим роботи автоматично вмикається на всіх пристроях, що мають мінімальний розмір екрану 7". Samsung Galaxy Note 1 та 2 не використовують цю можливість. Не зважаючи на те, що вони формально відносяться до планшетів, розмір їх екранів недостатній для використання планшетного інтерфейсу. Планшетний інтерфейс відрізняється від інтерфейсу для телефонів наступним:

 • іший порядок сортування значків в меню:
  найважливіщі значки якомога ближчі до великих пальців
 • в меню показується більше значків, ніж в інтерфейсі для телефона
 • екран із клавіатурою та редактор адрес показуються одночасно:
  це дозволяє краще оцінити щойно зібрані дані
 • відсутне поле для вводу номеру будинка на екрані редактора адрес
 • в портретному режимі, використовується інтерфейс екрану з клавіатурою від телефонного інтерфейсу в ландшафтному режимі, що дозволяє вводити дані двома руками

L/F/R та CLR на екрані з клавіатурою замінено значками

L/F/R на екрані з клавіатурою було замінено значками ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png, 'CLR' — ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-clear.png

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-keypad-screen-with-arrow-to-arrows.png Найважливіші кнопки на клавіатурі — кнопки для збереження номерів будинків.
Замість L/F/R остання версія має кнопки із стрілками, що дозволяють маркувати з якого боку від вас знаходиться адресна точка, яку потрібно зберегти.

Покращено зручність використання

 • довге натискання на поле з номером будинку на екрані з клавіатурою відкриває повну клавіатуру для введення незвичайної адреси
 • різноманітні покращення для полегшення сприйняття інформації (напр. більші символи, краща контрастність та т.і.) особливо для мапінгу під час потрапляння на екран прямих сонячних променів
 • поліпшено час відгуку застосунка у випадку збирання великої кількості номерів будинків
 • в адресному редакторі поле введення адреси було переміщено вниз екрану

Додаткові параметри в налаштуваннях

 • turn off GPS:
  дозволяє налаштувати запис треку .gpx навіть коли Keypad-Mapper 3 працює у фоновому режимі та/або вимкнутий екран
 • vibration on save:
  визначає тривалість вібрації в мілісекундах під час збереження адресної точки (натисканням на ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png)
 • keypad vibration:
  визначає тривалість вібрації в мілісекундах, під час натискання на будьяку кнопку крім ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png на екрані з клавіатурою
 • use compass:
  визначає швидкість до якої інформація від компасу використовується замість GPS для визначкення напямку руху
 • .WAV file path:
  визначає теку на вашому комп’ютері для збереження .wav файлів; ця інформація потрібна для правильного завантаження в JOSM файлів .wav

Ці параметри з екрану налаштувань були оптимізовані.

Особливості Keypad-Mapper версії 3.0

Значок меню 'address editor'

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-adress-editor-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-adress-editor-no-glow.png Натискання на цей значок відкриває вікно редактора адрес

Значок меню 'keypad screen'

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-keypad-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-keypad-no-glow.png Натискання на цей значок відкриває вікно для введення номерів будинків

Фіксація місцеположення GPS

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-freeze-GPS-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-freeze-GPS-no-glow.png В певних випадках адресна табличка розташована в іншому від входу в будинок місці. У такому випадку, вам потрібно спочатку підійти до місця із табличкою, потім повернутись до входу в будинок, щоб додати номер у місці з GPS-координатами входу.

Ось інший випадок, як в ситуації на фото внизу, де номер будинку не видно, щоб його розгледіти потрібно відійти вбік від входу:

House number hidden.jpg    House number visible.jpg

Із функцією FREEZE ви можете зафіксувати GPS-координати входу (значок FREEZ буде підсвічено).
Таким чином ви можете вибрати місце з якого добре видно номер будинку, ввести його та зберегти разом із попередньо збереженими координатами входу.
Після збереження номер будинку натисніть на ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png, режим фіксування буде вимкнено та значок перестане підсвучуватись.

Іншим випадком фіксації GPS-координат є ситуація, коли вам потрібно зробити знімок об’єкта з його координатами:
в цьому випадку ви можете підійти до місця де об’єкт знаходиться, скористатись функцією фіксування GPS-координат, а потім повернутись до місця, з якого краще всього можна зняти цей об’єкт.
Так ви можете бути впевнені, що координати, які будуть збережені в файлі JPEG, будуть координатами об’єкта, а не місця з якого відбувалась зйомка.

Фотозйомка

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-camera-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-camera-no-glow.png Повсякденний досвід з нанесення на мапу номерів будинків доводить корисність використання фотознімків із GPS-координатами для занотовування складних випадків або інформації, що не стосується адреси але може бути цікавою. У багатьох випадках такі знімки дозволяють уникнути введення додаткового тексту (напр. повні адреси, підказки до певних знаків й т.д.). GPS-координати в знімках зберігаються в мета-даних Exif файлу JPEG. Знімок може бути в подальшому доданий разом з файлами .gpx і .osm в JOSM або будь-який інший редактор мап і будуть показані на мапів тому місці, де воно було зроблено.

Створення додаткових нотаток

Для введення додаткового тексту, який буде пов’язаний із теґом 'name', було створено спеціальне поле. Під час введення цього тексту буде показано повну клавіатуру.
Такі нотатки особливо корисні для подальшої оптимізації даних в редакторі OSM, або якщо номер будинку має символи відмінні від наявних на клавіатурі.
Нотатки зберігаються в файлі .osm в тезі 'name'.
Приклад:

<node id="-1" visible="true" lat="52.49750275564635" lon="13.35025888569893">
<tag k="name" v="ось ваш додатковий текст"/>
<tag k="addr:housenumber" v="51"/>
</node>


Цю інформацію можливо вилучити в редакторі OSM після використання, або перепризначити її до відповідного теґу.

Мотивація

Коло у верхньому лівому куті показує інформацію про кількість доданих вами номерів будинків протягом дня.

Оптимізація екрану з клавіатурою під малі екрани

Користувачі пристроїв з невеликими екранами можуть приховувати певні елементи:

 • кнопку виклику довідки
 • показ назв вулиць та поштових індексів
 • поле для введення додаткового тексту

На додаток до цього, на маленьких екранах використовується більш дрібний шрифт.
Якщо ви використовуєте екран з маленьким екраном, але хочете використовувати всі символи, то поверніть пристрій в ландшафтний режим:

ENAiKOON-keypad-mapper-klein-hoch-mit-31 EN.png    ENAiKOON-keypad-mapper-klein-quer-mit-31 EN.png

ENAiKOON-keypad-mapper-klein-hoch-ohne-31.png    ENAiKOON-keypad-mapper-klein-quer-ohne-31.png

Історія

Останні два чи три збережених номери будинків показуються праворуч від поля вводу номерів будинків.
Кількість номерів залежить від розміру екрану.

Відміна

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-undo.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-undo-grey.png Ця опція дозволяє вилучати останній доданий номер будинку із файлу .osm.
Вона не дозволяє вилучити більше ніж один доданий номер будинку.

Показ назви поточної вулиці та поштового індексу

Назва поточної вулиці та поштового індексу базується на даних від NOMINATIM (тільки якщо ви підключені до інтернету). Це дозволяє бачити вже наявні в базі даних OSM дані та перевірити їх на повноту та коректність, виявити помилки в існуючих даних.

Підключатись до інтернету тільки через Wi-Fi

Цей параметр дозволяє вам уникнути зайвих витрат на мобільний зв’язок, якщо ваш тарифний план є доволі витратним або обсяг передплачених даних обмежений.

Одиниці виміру

Підтримуються як метрична так і імперська системи вимірювання, ви можете зазначати відстань як в метрах так і у футах від поточного місця до адресної точки. Це дозволяє використовувати застосунок в країнах з імперською системою мір.

Не вимикати екран

Ця опція дозволяє лишати екран вашого пристрою завжди увімкненим під час мапінгу.

Перехід від екрану до екрану

Користувачі мають вибір, як переходити від екрана до екрану, за допомоги меню чи просто перегоратючи екрани з боку в бік.

Передати зібрані дані

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-share-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-share-no-glow.png У зручний спосіб надсилає всі зібрані дані (файли .osm, .gpx, голосові нотатки та знімки) на e-mail, через Bluetooth, чи Wi-Fi безпосередньо на комп’ютер зі встановленим редактором OSM.
Адреса e-mail зберігається в пристрої для використання в майбутньому, ви можете змінити її в будь який момент.

Вилучення всіх зібраних даних

Ця опція зазвичай використовується для звільнення місця на вашому пристрої після того, як зібрані дані успішно перенесено на комп’ютер з редактором OSM.

Докладна довідка

Докладна довідка дев’ятьма мовами доступна для швидкого ознайомлення із основними функціями програми.

Підтримувані мови

 • Англійська
 • Голландська
 • Грецька
 • Іспанська
 • Італійська
 • Німецька
 • Польська
 • Російська
 • Французька

Особлива подяка Stefano за переклад італійською, а також за популяризацію Keypad-Mapper 3 в talk-it
Також дякуємо Adam за переклад польською і Harry за переклад голландською.

Якщо ви бажаєте перекласти Keypad-Mapper 3 іншою мовою, зверніться до User:Markus59.

Інтеграція з редактором ресурсів

Усі текстові рядки та графічні елементи, які використовуються застосунком підтримуються за допомоги редактора ресурсів ENAiKOON. Це серверний веб-застосунок.
Переваги: додаткова мова або будь-які зміни існуючих ресурсів стають відразу доступними для всіх користувачів без потреби в оновленні всього застосунка.
ENAiKOON-ressource-editor.jpg

Звітування про збої

У випадку збою застосунку існує опція для надсилання звіту з важливою інформацією (напр. трасування стеку) розробникам the Keypad-Mapper 3.
Це дозволяє їм знайти та виправити помилку для того, щоб буди впевненими у високій якості їх роботи. Жодних особистих даних, включаючи паролі не надсилаються розробникам.

Одна версія для всіх версій Android

Підтримуються всі версії Android від 2.1 до 4.x.

Значок застосунка

Keypad-Mapper-3-icon.png Застосунок має власний значок, який показує, що основним призначенням є збирання інформації про номери будинків та номер версії. Зараз це 3-я версія застосунка. На екрані 'About' також показується номер версії встановленого застосунка.

Екран 'GPS precision' (точність GPS)

На екрані 'GPS precision' міститься інформація про поточний рівень прийому сигналу GPS.

ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-GPS-without-needle-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-GPS-without-needle-no-glow.png Значок на панелі меню показує точність в метрах чи футах, в залежності від обраної системи вимірювання.
ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-GPS-with-needle-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-GPS-with-needle-no-glow.png У разі використання компасу для визначення напрямку, на значку показується його стрілка.
ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-GPS-wo-digit-glow.png ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-GPS-wo-digit-no-glow.png Якщо поруч із значком немає цифр, це може означати, що рівень сигналу GPS дуже слабкий, та його якість не достатня для Keypad-Mapper.

Знімки екрану

ENAiKOON-keypad-mapper-31-en-keypad.png    ENAiKOON-keypad-mapper-31-en-address editor.png    ENAiKOON-keypad-mapper-31-en-gps precision.png

ENAiKOON-keypad-mapper-31-en-menu.png    ENAiKOON-keypad-mapper-31-en-settings.png    Keypad-mapper-3-en-help.png    Keypad-mapper-3-en-audio.png

Інші застосунки, які можна використовувати для внесення даних про номери будинків

Основною ідеєю Keypad-Mapper 3 є збирання номерів будинків та адрес для їх подальшої обробки в JOSM, чи в іншому редакторі OSM.

Багато маперів вважають, що додавання чогось іншого крім номерів будинків під час мапінгу є марним витрачанням часу і, що це краще зробити пізніше вдома.

Інші мапери надають перевагу внесенню всіх даних під час мапінгу, включаючи точне положення на мапі.
Таким маперам повинен сподобатись OsmPad.

Мапери, які не надають переваги тільки збиранню інформації про номери будинків, а збирають всі доступні гео-дані нададуть, скоріш за все, перевагу OSMtracker.

OpenCellIDs

OpenCellIDs — проект з відкритими сирцями є доповненням OSM.
Метою цього проекту є накопичення інформації про GPS-координати базових станцій GSM. Дані зібрані учасниками цього проекту можуть бути отримані з OpenCellIDs для необмеженого особистого чи комерційного використання.
Одною із причин накопичення даних OpenCellIDs є те, що потім вони можуть бути використані для орієнтування пристроями в місцях де прийом сигналів GPS є неможливим. До того ж, визначення місцезнаходження за допомогою базових станцій GPS потребує менше енергії ніж для GPS-навігації; але, точність визначення положення за GSM сигналом у сільській місцевості може бути значно гіршою порівняно з GPS.
OpenCellIDs — найбільша відкрита (open-source) збірка GPS-координат базових станцій GSM в світі. НА початку 2013 року, в ній нараховувалось близька 2,7 мільйонів унікальних базових станцій. Зараз дані збільшуються на 1 000 - 2 000 тисячі нових станцій що дня. Взагалі, ми оцінюємо що в світі існує близько 25 мільйонів базових станцій; це означає, що про про 10-15% із них зібрано інформацію в базі данихis.
Keypad-Mapper 3 є чудовим застосунком для збирання інформацію для OpenCellIDs разом із збором номерів будинків, тому що користувачі Keypad-Mapper 3 систематично обходять багато різних вулиць, що гарантує збирання оптимальних даних для OpenCellIDs. Базові станції вздовж основних шляхів вже знаходяться в базі даних, але інші базові станції, які знаходяться поодаль, є дуже рідкісними. Це робить Keypad-Mapper цінним джерелом даних для CellID. Keypad-Mapper 3 автоматично збирає дані OpenCellIDs в фоновому режимі без потреби у взаємодії із користувачем. Ця функція не може бути відключена. Якщо ви не бажаєте приймати участь в збиранні даних OpenCellID, використовуйте keypadmapper2. Реалізація цієї функції гарантує, що дані збираються анонімно, із забезпеченням повного дотримання дуже суворих законів про конфіденційність в Німеччині.
Отримання даних для OpenCellID з GSM-модему потребує дозволу на 'отримання інформації про стан та ідентифікатори телефону'. Застосунок НЕ ВИКОРИСТОВУЄ будь-яку інформацію про стан телефону окрім MCC, MNC, LAC, cellID та рівня потужності сигналу. Будь ласка використовуйте keypadmapper2 чи OSMpad замість Keypad-Mapper 3, якщо ви не бажаєте давати такий дозвіл застосунку.
Дані OpenCellID надсилаються під час інтернет-з’єднання на сервер OpenCellID безпосередньо після їх збирання. Для надсилання даних не потрібно втручання користувача. Якщо активовано опцію використовувати тільки Wi-Fi, дані зберігаються на телефоні доки не буде доступне Wi-Fi-з’єднання.
Ви можете прийняти учать у збиранні даних OpenCellID просто запустивши Keypad-Mapper; більше не потрібно ніяких додаткових дій. Навіть ті хто не має часу для збору номерів будинків можуть збирати дані для OpenCellID під час їзди на автомобілі чи велосипеді.

Сирці

Сирці знаходяться на github

Фінансування

Розробка Keypad-Mapper 3 відбувається за спонсорської підтримкиhas з боку ENAiKOON, експертів телематики і ентузіастів OSM.

Плани на майбутні версії

Функції заплановані у версії 3.2

 • Основні моменти
  • Налаштування кнопок:
   Keypad-Mapper зараз оптимізований на додавання номерів будинків та адрес. За невеликої підтримки та терпіння з боку маперів, що додають адреси, можливо розширити застосунок до можливості додавання будь-яких точок. Необхідність цієї функції можна зрозуміти з прикладу, який нам розповів Нік: "Після написання програми KeypadMapper2, зі мною зв’язався пілот, який проводить дослідження в Африці. На його прохання я змінив текстові напис на кнопках на графічні, додав вибір зображень для кнопок, виконуваних команд, а також текст, який буде записуватись у журнал після натискання на кнопку. Пристроєм для якого були зроблені зміни є 10" планшет. Сирці додаються."
   Таким чином, наступні функції будуть реалізовані:
   • додати кілька налаштовуємих кнопок (чи існуючи кнопки стануть налаштовуємими) — налаштування повине дозволити перемикання на додаткові конфігурації, але зміна теґів OSM (напр. 'roof:shape=gabled') відбудеться тільки для наступних додаваємих адрес
   • параметр для зберігання окремих значень для addr:flat, зараз це можливо робити використовуючи наступну нотацію 'x,y-z' для номерів будинків 'номер будинку, діапазон номерів квартир', але це потребує подальшого ручного опрацювання та розділення на два окремих теґи
   • параметри для додавання wheelchair=*, entrance=*, building=* та інших теґів, пов’язаних з адресною інформацією
   • параметри для додавання housename/note/fixme й т.д.
   • можливість задавати кожній клавіші довільне зображення
   • можливість перемикатись між наборами теґів
   • редактор, щоб дозволити користувачам задавати власні теґи для додавання в файл .osm під час натискання на клавіші на клавіатурі
   • автозавершення теґів у разі потреби (наприклад: додавати висоту до теґу building:levels=*)
   • можливість приховати функцію налаштування клавіш
  • впровадити налаштовувану панель меню:
   показувати/приховувати значки, керувати порядком їх розміщення, дозволити 1 чи 2 панелі меню, різні меню для різних екранів, та різних орієнтацій екрану
  • вбудувати geoChat: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/GeoChat/API
 • Інші можливості
  • перелік відсутніх номерів будинків на поточній вулиці чи поруч з вами
  • локальні дані з назвами вулиць, поштовими кодами, назвами міст; дозволити попереднє завантаження даних; мати можливість завантаження та збереження кількох територій; вилучати локальні дані старші ніж Х днів
  • засновані на GPS меню для вибору назви поточної вулиці, поштового індексу та назви міста; якщо є можливість використовувати для цього онлайн дані, в іншому випадку — локальні
  • налаштування інтервалу додавання координат в файл .gpx
  • відтворення аудіо-файлу або вібрація у разі погіршення сигналу GPS
  • запис HDOP до файлу .gpx. JOSM може показувати кола навколо точок треку. Радіус цих кіл є значенням DOP (велике значення DOP = поганий сигнал GPS = велике коло).
  • пропонувати меню з вибором найближчих країн, поштових індексів, міст/передмість, вулиць на екрані з клавіатурою та в редакторі
  • додати можливість заповнювати значення теґу addr:flat, наприклад like addr:housenumber=15 addr:flats=1-16
 • Покращення інтерфейсу
  • більш заощадливе використання вертикального простору замінивши рядок 'note for this location' на кнопку
  • переклад іншими мовами: китайською, португальською, японською, українською та іншими
  • додатковий пункт меню для увімкнення/вимкнення авто-повороту екрану
  • збереження налаштувань редактора після закриття застосунку до наступної сессії
  • дозволити запускати застосунок без увімкення GPS
  • додатковий пункт меню для увімкнення фонарика, щоб підсвітити номер будинку
  • дозволити створювати кілька знімків за раз

Функції заплановані у версії 3.3 чи більш пізніх (ще остаточно не вирішено)

 • створення нового екрану із функціями OsmAnd: переміщення мапи до місця позначеного маркером для вводу і збереження номеру будинку
 • створити платформу для збереження аудіо нотаток для їх подальшого використання іншими маперами в JOSM
 • гейміфікація: реалізація додаткових функцій для мотивації маперів (напр. "пузомірка")
 • можливість редагувати вже існуючи теґи з номерами будинків
 • адоптація формату номерів будинків http://www.druckeselbst.de/briefbogen/din5008.php
 • інтеграція OpenStreetBugs: сповіщати мапера при наближенні до місця з помилкою, про яку є сповіщення на OpenStreetBugs, чи на іншому сервісі відстежування помилок OSM, дати можливість мапери виправити помилку. Для Keypad-Mapper це повинно бути обмежено помилками в даних для роботи з якими Keypad-Mapper призначений (номер будинку без вулиці, відсутні номери будинків…)
 • додати елемент меню "нова вулиця", який буде з’являтись після додавання номерів будинків та запитувати насільки давня ця інформація, в іншому випадку він повинен запросити додати назву для нової вулиці, якщо цей крок буде пропощено, під час додавання наступного номеру будинку заптання з’явиться знов
 • додати оглядову мапу для кращого орієнтування
 • можливість приховувати поле вводу номерів будинків

Побажання, що втілені в поточній версії наявній в Google Play

 • голосові нотатки: працює так само, як і фотографування — дозволяє користувачу записати голосову нотатку та зберегти її разом із GPS-координатами. Користувачі можуть завантажити їх в JOSM для опрацювання. - реалізовано 2013-06-13
 • покращено інтерфейс для використання на великих планшетах; внесено відмінності для телефонів, планшетофонів та планшетів, а також відмінності для портретного та ландшафтного розташувань - реалізовано 2013-06-13
 • add 'L', 'F' та 'R' в переліку доданих номерів будинків на екрані з клавіатурою - реалізовано 2013-06-13
 • теґ "survey:date" додається до кожної адресної точки - реалізовано 2013-06-13
 • відновлено клавішу start/stop з версії 2 - реалізовано 2013-06-13
 • літери 'L', 'F' та 'R' на клавіатурі замінено відповідними значками зі стрілками ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png

- реалізовано 2013-06-13

 • тривале натискання на поле вводу номерів будинків відкриває повну клавіатуру для введення нестандартних номерів будинків - реалізовано 2013-06-13
 • деякі покращення читабельності (більші символи, краща контрастність й т.д.) особливо під час мапінгу у сонячну погоду - впроваджено 2013-06-13
 • покращений час відгуку застосунку у випадках додавання великої кількості номерів будинків - реалізовано 2013-06-13
 • новий пункт в налаштуваннях 'turn off GPS updates': дозволяє користувачу продовжувати записувати дані до файлу .gpx, навіть коли Keypad-Mapper 3 працює у фоновому режимі та/або екран вимкнено - реалізовано 2013-06-13
 • новий параметр в налаштуваннях 'vibrate on save': визначає тривалість вібрації під час збереження адрес (під час натискання на ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png) - реалізовано 2013-06-13
 • новий параметр в налаштуваннях 'keypad vibration': визначає тривалість вібрації під час натискання будь-яких клавіш, крім ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-left.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-front.png,  ENAiKOON-Keypad-Mapper-3-icon-right.png на екрані з клавіатурою - реалізовано 2013-06-13
 • новий параметр в налаштуваннях 'use compass': визначає швидкість на якій використовується компас замість GPS, для визначення напрямку руху - реалізовано 2013-06-13
 • додано можливість перенести застосунок на SD-картку. - реалізовано 2013-03-01

Поради та рекомендації для ефективного мапінгу адрес

загальні

JOSM

Potlatch 2

Potlatch2 не може завантажувати файли .osm. Отже Potlatch не придатний для обробки даних Keypad-Mapper-3.

iD

Ще не випробовувався

Інструменти контролю якості адресної інформації

house number validator
incomplete addresses
addr:postcode areas

Інструмент для пошуку місць, де відсутні адреси

Overpass
OSM-Inspektor

Статистика

Нова версія Keypad-Mapper 3 була добре сприйнята спільнотою OSM. Через два тижні після виходу застосунок був встановлений понад 300 разів через Google Play та додатково 34 рази завантажений з сервера ENAiKOON.
Після 3-х місяців понад 1,000 маперів використовували Keypad-Mapper.
Доволі цікаво спостерігати за поширенням завантажень по країнах, мовах та пристроях (завантаження з Google Play станом на 7.6.2013):


завантажень в день:

Kpm.de.aktive.installationen.pro.land.liniengrafik.jpg



завантажень по країнах:

Kpm.de.aktive.installationen.pro.land.jpg



завантажень по мовах:

Kpm.de.aktive.installationen.pro.sprache.jpg



завантажень по версіях Android:

Kpm.de.aktive.installationen.pro.android.version.jpg



завантажень по типах пристроїв:

Kpm.de.aktive.installationen.pro.modell.jpg



Крім того, застосунок має добрі відгуки - дякуємо вам за це!

Kpm.de.bewertung.jpg