Uk:Mapping parties

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Мапери навчаються користуватись GPS-приймачами
Мапери вносять дані у JOSM

Зробити OpenStreetMap кращим можливо тільки тоді, коли люди вносять до нього свої правки та додають інформацію. Для досягнення цього та для допомоги іншим у внесені правок більш досвідчені мапери проводять Заходи з картографування (так звані Mapping Parties). Прийняти участь у них може кожний бажаючий. Доволі часто організатори мають GPS-приймачі, які вони надають учасникам на час проведення заходу для користування. Надаються інструкції по їх використанню. Найпростіший варіант полягає у збиранні інформації про місцевість (назви вулиць, номери домів, назви магазинів, цікаві місця) записуючи координати та додаючи до них опис до записника. Існують більш ефективні методи, але вони вимагають більше зусиль і не підходять для новачків.

Після повернення до місця зустрічі із зібраної інформацією більш досвідчені мапери допомагають іншим завантажити зібрані треки (координати) з GPS-приймачів до одного з редакторів OpenStreetMap, наприклад у JOSM. Точки перетворюються у елементи мапи і їм вручну призначаються теґи на основі зібраної інформації. Після чого дані завантажуються на сервер і стають доступними по всьому світу.

Такі заходи (Mapping Party) є дружніми, громадськими подіями. Після того, як картографування закінчується, учасники разом відпочивають, як це зазвичай буває на вечірках.

Дивіться Поточні події щоб дізнаватись про події, які повинні відбутись впродовж місяця. Ви також можете знайти певні подробиці про групи користувачів або про події у вашій місцевості в розділі Mapping Projects

Бажаєте провести власний захід з картографування? Дивіться Як організувати захід з картографування.


Зовнішні посилання