Uk:Mapping parties

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Мапери навчаються користуватись GPS-приймачами
Створення нотаток під час польових досліджень
Мапери вносять дані з допомогою JOSM

Рушійною силою проєкту OpenStreetMap є його учасники. OpenStreetMap є тим, що його учасники додають у спільну базу даних. Для заохочення та залучення людей, ентузіасти (досвідчені учасники проєкту) організують спеціальні заходи Mapping Party, заходи зі складання мап. Такі заходи не обмежуються лише складанням мап, основна мета – зібрати маперів разом для обміну досвідом, спілкування та, звісно, для мапінгу та покращення вільної відкритої мапи світу!

Це товариське зібрання спільноти відкрите для всіх охочих. Звісно, на ньому будуть досвідчені мапери, але й новачкам також завжди раді. Це чудова нагода дізнатись більше про проєкт і якщо до цього ви ніколи не брали участь у збиранні даних для OpenSteetMap, це саме той момент, коли ви можете дізнатись як це робити. Деякі зібрання спеціально орієнтовані на навчання нових учасників. Під час таких навчальних зібрань організатори навіть можуть видавати для навчання GPS-пристрої, щоб їх учасники змогли "погратись" з гаджетами (проте наявність GPS-приймача не є обов’язковою вимогою для того, щоб мапити в OpenStreetMap)

Порядок денний таких заходів може бути різним. Так просте зібрання може передбачати відвідування заздалегідь обраного кафе чи бару після проведення спільного мапінгу, але розширений захід може передбачати виступи з доповідями, обговорення планів, подальших дій, гуртування в групи для вирішення певних завдань – щось схоже на міні-конференцію. До того ж захід може передбачати використання лептопів, комп’ютерів з доступом в інтернет для безпосереднього додавання даних, зібраних впродовж дня під час польових досліджень. (Під час проведення простіших зібрань, учасники вносять зібрані дані пізніше, вдома після повернення).

Для ефективного навчання новачків непогано мати хоча б один комп’ютер для демонстрації основних принципів редагування даних. Будьте готові використовувати офлайн-можливості JOSM (завантажте та збережіть файл *.osm заздалегідь), якщо у вас немає Інтернету. Якщо ви використовували GPS-пристрої для збирання даних, непогано показати як видобувати ці дані з пристрою, оскільки це не завжди очевидна частина і новачки можуть не впоратись з цим дома самотужки. В цьому випадку ви можете зробити це для них та завантажити дані так щоб вони потім могли ними скористатись.

Після закінчення мапінгу, учасники можуть поспілкуватись у неформальній атмосфері насолоджуючись напоями та їжею. Врешті решт це має бути весело! І, мапінг – це не обов’язкова частина таких зібрань. Іноді це лише привід, щоб зібратись разом та провести гарно час з однодумцями.

Якщо ви бажаєте відвідати один з таких заходів ознайомтесь з розкладом їх проведення по всьому світу на найближчий період. Ви також можете знайти додаткову інформацію про подібні події у вашій спільноті та знайти інформацію про періодичні події у вашому регіоні на сторінці Uk:Mapping projects. Було б добре, якби такі події відбувались частіше по всьому світу. Будь-хто може організувати їх! Бажаєте зробити це? Ознайомтесь з порадами як провести такий захід.

Дивіться також:

Зовнішні посилання