Uk:Tag:historic=monument

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg historic = monument
Befreiungshalle P1230106.jpg
Опис
Особливо великі меморіальні об'єкти споруджені на згадку або на честь людині, групі людей, чи події. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Зображення в OSM Carto
Monument-16.svg
Група: historic
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Великі меморіальні об'єкти (як правило, в них можливо зайти, пройти по ним чи через них), споруджені на згадку або на честь людини, групи людей, чи події. Монументи часто часто будуються на честь минулих або справжніх політичних, військових лідерів, релігійних діячів або божеств.

Увага: цей теґ часто використовується не за призначенням, див. секцію #Попередження.

Як позначити

Поставте точку node в центрі або обрисуйте лінією area навколо споруди.

Мітки, використовувані в даному контексті

Подібні мітки

  • historic=memorial - схоже на монумент, але значно менше. Може варіюватися від пам’ятника Великій Вітчизняній до пам’ятної дошки.
  • man_made=obelisk - Високий, вузький чотиригранний об'єкт, зазвичай пірамідальної форми на вершині.
  • tourism=artwork об'єкти мистецтва, зазвичай розташовані на відкритому просторі та доступні для загалу.

Попередження

  • Якщо споруда не призначена для вшанування чогось чи когось - скористайтеся іншим значенням теґу historic=* або вкажіть historic=yes.
  • Якщо об'єкт присвячений пам'яті але не монументальний за розміром - його краще позначати як historic=memorial.
  • Не довіряйте назвам: Деякі невеликі меморіальні об'єкти що мають позначатися як historic=memorial містять в назві слово "монумент", в той час як більші споруди, яким підходить historic=monument можуть називатися "меморіал". Обираючи теґ, звертайте увагу в першу чергу на масштаби об'єкта.
  • У деяких країнах використання теґу ускладнюється оскільки слова історичний та монумент асоціюються з будівлями що мають статус національної спадщини. Зокрема, таке спостерігається у Франції, Марокко, Польщі, Португалії, Румунії, Сенегалі, Іспанії, та інших. Це приводить до помилкового використання на об'єктах не призначених для вшанування. Помилкове використання можна перевірити інструментом "CheckTheMonuments" та виправити помилки за наявності актуальної інформації про об'єкти.
  • Окрім висоти, варто враховувати також ширину об'єктів та площу яку вони займають. Монумент може не бути високим тим не менш вважатися монументальним з огляду на інші виміри.
  • Для об'єктів природного походження використовуйте denotation=natural_monument

Приклади

Нижче наведені приклади об'єктів що підпадають під визначення монументів в OpentreetMap. Вистоа вказана в метрах (без п'єдесталів для статуй).

Тріумфальні арки Будівлі Кургани Колони
Хрести Обеліски Скульптури Статуї
Структури Вежі

Світлини

Зображення для ілюстрації монументальності historic=monument (з висотою в метрах).

Див. також

Proposed_features/obelisk — пропозиція щодо нанесення обеліска.