Uk:Tag:place=archipelago

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = archipelago
Canarias-rotulado.png
Опис
Група чи ланцюг островів та острівців, що належать до архіпелагу. Show/edit corresponding data item.
Група: Islands
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-фактоPage for proposal

Теґ place=archipelago використовується для позначення архіпелагів (також відомих як група чи ланцюг островів) – ланцюг, кластер чи група взаємопов’язаних островів та острівців.

place=archipelago
name=Canarias

Як мапити

relation   Кожен острів архіпелагу додається як учасник зв’язку:

 • або у вигляді мультиполігону (type=multipolygon, який містить всі берегові лінії островів /place=island та place=islet з роллю Role outer).
  • Це найпоширеніший спосіб, він був використаний 643 рази станом на березень 2020 сприймається більшістю користувачів даних.
 • або у вигляді група (type=group, в стані пропозиції), де кожен окремий острів та острівець (може будуть точками, звичайними полігонами або мультиполігонами) є учасником зв’язку. Використано 57 раз станом на березень 2020.
  • проте зв’язок type=group зараз не підтримується більшістю користувачів даних.

Додайте до зв’язку наступні теґи: place=archipelago та name=<назва архіпелагу>

Застереження

 • Зауважте, що рекомендується уникати створення зв’язків із кількома сотнями членів Uk:Зв’язки#Розмір. Через це надзвичайно великі архіпелаги мапити не рекомендується, особливо якщо їх можна представити по-іншому. Наприклад, Філіппінський архіпелаг, який складається з понад 7000 островів, одночасно з цим є країною зі з схожою назвою.
 • Острови, які знаходяться на великій відстані один від одного не завжди є архіпелагами place=archipelago. Наприклад, Макронезія є угрупуванням 4 окремих архіпелагів в Атлантичному океані. Такі випадки не слід мапити як архіпелаги. Острови архіпелагу повинні бути тісно пов’язані між собою у просторі та утворювати чітко помітну групу чи ланцюжок островів.
 • Історично словом "архіпелаг" було назвою Егейського моря. Іноді слово "архіпелаг" все ще використовують для об’єднання кожного острова в морі чи інших великих водоймах в групу. Однак, place=archipelago не має використовуватись у такий спосіб, хоча він і призначений для мапінгу груп островів.
 • Деякі архіпелаги наносяться на мапу у вигляді точки, як правило, якщо архіпелаг був імпортований із зовнішніх даних або якщо маперу не було відомо повного обсягу архіпелагу.
 • Декілька атолів (place=atoll) було замаплено з допомогою однієї замкненої лінії, що окреслює острів, переважно на Мальдівах, і також позначено як place=archipelago. В такому випадку теґ place=archipelago має бути перенесений на мультиполігон, а контури островів додані до нього з ролю Role outer.

Додаткові теґи

Дивіться також