Cs:Tag:amenity=post_office

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = post_office
Post office Wenigzell, Styria.jpg
Popis
Pošta nebo poštovna Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto
Post office-14.svg
Skupina: Občanská vybavenost
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: de facto

Pošta nebo poštovna. Místo, kde je možno poslat či vyzvednout dopisy a balíky.

Použijte značku amenity=post_office na uzlu nebo ploše.

Vhodné kombinace

  • name=* - má-li nějaký vlastní název
  • operator=* - pokud ji provozuje soukromá společnost
  • ref=* - může být použito, pokud má unikátní identifikátor
    • ref:FR:LaPoste=* - používá se ve Francii pro veřejné pošty provozované La Poste, nebo pro obchody a veřejná zařízení, která mají smlouvu s La Poste.
  • atm=yes - může být použito, je-li zde bankomat. Ovšem, je-li to možné, je lepší umístit zvláštní uzel označený amenity=atm.
  • change_machine=yes - může být použito, je-li zde automatický stroj na rozměňování peněz.

Související značky

Možné zdroje dat

Francie

Seznam veřejných poštovních úřadů(fr) byl uvolněn iniciativou francouzské vlády pro otevřená data(fr). Polohy uvedené v tomto souboru se zdají být výsledkem geokódování a jsou různé kvality (od velmi přených k viditelně špatným). Jsou to velmi hodnotná data, ale nelze je importovat bez kontroly a porovnání s jiným zdrojem.

Velká Británie

Požadavku FOI "Adresy a otevírací doby pošt"(en) se nezdařilo získat seznam poloh pošt jelikož Royal Mail prohlásila, že tato infomace je již dostupná vyhledáváním na jejich webové stránce. Data získaná z tohoto seznamu nemají jasný stav copyrightu, i když Royal Mail uvádí ve své odpovědi na požadavek FOI, že "nejsou žádná omezení přístupu, počtu vyhledávání nebo dalšímu využití informací".

Seznam pošt(en) získaný z tohoto nástroje Edwardem Bettsem obsahuje pouze PSČ a nikoliv souřadnice. Ale lze použít k převodu Code-Point Open. Mapper rjw62(en) má nástroj na porovnání těchto dat s daty z OSM a zobrazení rozdílů jako značek na posuvné mapě. Viz: https://osm.mathmos.net/postoffice/ (en). Zatímco není jasné, jestli můžeme legálně importovat polohy (a asi bychom to ani nechtěli, jelikož souřadnice PSČ nejsou vždy přesné), nástroj lze jistě použít pro nalezení míst vhodných pro další průzkum.

USA

V USA je copyrightovaný materiál na USPS White Pages ("Locate a Post Office"). Navrhujeme to použít pouze pro poskytnutí webového odkazu na data GNIS, která byla dávkově nahrána a poskytnutí informace pro spojení vhodným způsobem; viz, například, Fort Hamilton Station v Brooklynu, New York. Nepoužívejte pro vytváření nových poloh pošt, ani nestahujte adresní data pro vložení do OSM. Stav copyrightu: "Informace na této stránce jsou chráněným majetkem United States Postal Service® (Postal Service™)."

Litva

PSČ www.post.lt(en)

Moldavsko

PSČ, pošty a obsluhované adresy [1](en)

Indie

Adresář All India Pincode(en) byl uvolněn indickou vládou na Open Government Data Platform(en) pod National Data Sharing and Accessibility Policy (NDSAP) . Tato data obsahují název pošty včetně pinkódů, typu pošty, divize pošty, oblasti, okresu, atd.

Ukrajina

PSČ a pošty: http://services.ukrposhta.com/postindex_new/