Cs:Tag:leisure=common

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg leisure = common
Popis
Označuje pozemek, kde má veřejnost obecná práva pro nějaké volnočasové aktivity. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Skupina: volný čas
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: používáno

a caliper demonstrating verifiability

Ověřitelnost této stránky je sporná. Zkontrolujte, prosím, diskusi na této stránce a tuto zprávu do vyřešení sporu neodstraňujte.

Společný pozemek je pozemek, který má vlastníka, ale ke kterému mají jiní lidé jistá práva. Historicky tato práva zahrnovala právo pást dobytek, sbírat palivové dříví nebo sekat trávu. Dnes tato práva zahrnují právo využívat pozemek pro jisté volnočasové aktivity.

Společné pozemky ve Velké Británii jsou registrované. Práva, která lze využívat, typicky zahrnují volnočasové aktivity jako chůze nebo běh, prohlížení si místa, pozorování ptáků, pikniky nebo lezení. Práva obvykle nezahrnují kempování, rozdělávání ohně nebo pořádání nějakých událostí bez svolení vlastníka. Vláda Velké Británie publikovala rejstřík společných pozemků v roce 2012, který je archivován zde - [1](en)

Použijte leisure=common pro označení pozemků, kde má veřejnost obecná práva pro nějaké volnočasové aktivity. Lze přidat více konkrétnějších značek, pro bližší popis.

Viz také