Cs:Tag:tourism=wilderness_hut

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:tourism=wilderness_hut
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg tourism = wilderness_hut
Alpe scaredi.jpg
Popis
Chata v divočině poskytující dočasný přístřešek a místo k přespání (bez personálu a služeb). Edit or translate this description.
Vykreslování v openstreetmap-carto
Wilderness hut.svg
Skupina: Turistika
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Wikidata
Status: schválenoPage for proposal

Chata v divočině (Wilderness hut(en) nebo backcountry hut) je budova v odlehlé oblasti, často s ohništěm, která poskytuje dočasné přístřeší a místo k přespání (bez personálu a služeb).

Popis

Viz Wilderness_hut(en), Bothy(en), Backcountry_hut(en)

Chata v divočině je budova v odlehlé oblasti, často s ohništěm, která poskytuje dočasné přístřeší a místo k přespání (bez personálu a služeb).

Požadované vlastnosti:

 • Budova v odlehlé oblasti.
 • Přístup obvykle omezen na pěší, horské kolo nebo lyže.
 • Bez poplatku, otevřená veřejnosti, i když v některých zemích se může vyžadovat poplatek za přespání (pro chaty k pronajmutí použijte radši tourism=chalet).
 • Bez stálé lidské přítomnosti.
 • Najdete zde vhodná místa k přespání
 • Ohniště nebo kamna pro vaření či topení
 • Plně uzavřená (má zdi i střechu)

Typicky postaveno z kamene nebo dřeva. Můžete potřebovat klíč pro vstup. Majitel může mít přístup po jinak nepřístupné cestě, také přístup lanovkou či helikoptérou.

Značení

tourism=wilderness_hut

Volitelné značky
Klíč Hodnota Diskuse
shower yes/no Je-li uvnitř (nebo poblíž) dostupná sprcha. Pokud je ve větší vzdálenosti (záleží na měřítku mapování), můžete ji zakreslit jako oddělený uzel značkou amenity=shower.
mattress yes/no Jsou-li dostupné matrace
drinking_water=* yes/no Je-li uvnitř (nebo poblíž) dostupná pitná voda. Pokud je ve větší vzdálenosti (záleží na měřítku mapování), můžete ji zakreslit jako oddělený uzel značkou amenity=drinking_water.
toilets yes/no Jsou-li uvnitř (nebo poblíž) dostupné toalety. Pokud jsou ve větší vzdálenosti (záleží na měřítku mapování), můžete je zakreslit jako oddělený uzel značkou amenity=toilets.
reservation=* yes
no
required
recommended
members_only
yes - rezervace je možná
no - rezervace není možná
required - pokud chcete na chatě přespat, musíte mít rezervaci
recommended - měli byste si udělat rezervaci
members_only - rezervaci mohou dělat pouze členové organizace, která chatu spravuje
access=* private Je-li chata zamčena a může-li být použita pouze se souhlasem majitele.

Další vhodné obecné značky:

 • ele=* nadmořská výška
 • name=* název
 • capacity=* kapacita pro přespání
 • fee=yes zda se platí poplatek
 • description=* sem napište další informace
 • access=* vhodné hodnoty jsou access=yes a access=private. POZNÁMKA. Tuto značku si nepleťte se stavem operátora (např. vlastněno organizací DAV/CAF/SAC versus vlastněno privátně. "Private" znamená, že chata je přístupná pouze členům organizace, která chatu vlastní (což je typický status horských chat ve Velké Británii, viz diskuse).
 • operator=* která organizace nebo osoba chatu vlastní či spravuje. Např. Mountain Bothy Association, Österreichischer Alpenverein, správa lesů nebo národního parku.

Příklady

Vykreslování

Viz Proposed features/wilderness mountain buildings#Rendering

Viz také