Cs:Key:drinking_water

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Key:drinking_water
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg drinking_water
Mosiężny kran.
Popis
Sděluje, zda prvek poskytuje pitnou vodu Edit or translate this description.
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: schválenoPage for proposal

Značka drinking_water=* sděluje, zda prvek poskytuje pitnou vodu, respektive zda je voda pitná pro lidi.

V databázi máme objekty, které mohou poskytovat pitnou vodu. To můžete sdělit touto značkou. Např. to mohou být veřejné toalety nebo studně případně horské chaty. Je to také jedna z mála značek OSM, které mohou indikovat, že pitná voda zde není, i když byste ji mohli očekávat (např. některé dálniční odpočívadla nemají pitnou vodu nebo některé horské chaty, kam si vodu musíte donést). Tam kde se mapuje velmi podrobně, se upřednostňuje mapování jednotlivého zdroje vody značkou amenity=drinking_water.

V ostatních případech můžete přidat tuto značku k existujícímu objektu (třeba fontáně) s informací, že voda je pitná.

Jak mapovat

Značka drinking_water=* se používá jako doplňková značka u jiných prvků.

Hodnota Komentář
no V místě není pitná voda.

Voda není pitná. Voda je viditelně špinavá nebo teče skrz cirkulační čerpadlo.

V některých zemích cedule "Voda není pitná" není dostačující pro označení no. Je možné, že takovou ceduli dostane každý vodní zdroj, který nebyl oficiálně schválen, i když je voda pitná. Můžete přidat značku drinking_water:legal=no.

yes Je zde pitná voda.

Voda je pitná pro lidi. Musíte mít objektivní důvody, které vám umožní usoudit, že voda je pitná. Např. v horských oblastech, kde je zdroj nad veškerou civilizací. Nebo podle toho, že ji hodně lidí pije každý den.

Tato značka není nijak zaručena. Okolnosti se mohou každý den změnit. Při pití vody z neznámých zdrojů by každý měl používat zdravý rozum.

Pokud je voda kontrolována a schválena oficiálně, můžete přiznačit drinking_water:legal=yes.

Pokud je zde cedule "Voda není pitná", protože se nejedná o oficiálně kontrolovaný zdroj vody, můžete přidat značku drinking_water:legal=no.

conditional Voda se zdá být pitná. Můžete jí pít na vlastní nebezpečí.

Pokud je zde cedule "Voda není pitná", protože se nejedná o oficiálně kontrolovaný zdroj vody, můžete přidat značku drinking_water:legal=no.

boil Voda je vhodná k pití po vaření

Doplňková značka

Jiné vhodné obecné značky:

drinking_water:seasonal=yes - přidává se ke zdrojům vody, které se objevují a mizí podle ročního období.

Přidává se k (mimo jiné)

a dalším

Značka drinking_water=* se nepřidává ke značce amenity=drinking_water, protože ta již sama o sobě implikuje zdroj pitné vody.

Viz také