Pl:Konto OpenStreetMap

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Pl:Creating an Account)
Jump to navigation Jump to search
Spis treści O projekcie OpenStreetMap Przeglądanie Jak wnieść wkład Wkład w dane mapowe Edytowanie Słowniczek Przewodnik dla początkujących

Kont OpenStreetMap pozwala na modyfikowanie mapy. Pozwala też na udostępnianie śladów GPS. Konto to jest (niestety) odseparowane od konta umożliwiającego edycję tego wiki.

Tworzenie konta OSM: http://www.openstreetmap.org/user/new

Uzupełnij pole adres email. Wprowadź go dwa razy upewniając się, że jest prawidłowy, i zapamiętaj, który adres użyłeś. Adres ten jest podstawowym sposobem zidentyfikowania Ciebie. Nie wyświetlamy go publicznie nawet zalogowanym użytkownikom (patrz adresy email).

Wybierz "Przyjazną nazwę". Ta nazwa zostanie pokazana innym użytkownikom, tak więc pomyśl jak byś chciał być rozpoznawanym. Wiele osób używa prawdziwych imion i nazwisk, ale nie jest to wymagane (można używać znaku spacji w tej nazwie).

Na koniec wybierz hasło. Jak zwykle unikaj słów ze słownika, nie używaj tego samego hasła jakie masz np. w banku, a także wprowadź hasło dwukrotnie aby uniknąć problemów z literówkami.

Powinieneś dostać email z potwierdzeniem, a w nim prośbę o kliknięcie linku, dzięki któremu system potwierdzi poprawność adresu email.

Jeśli nie otrzymasz powyższego emaila z potwierdzeniem lub jeśli zapomnisz hasła do swojego konta OSM, zawsze możesz zresetować hasło przy pomocy strony http://www.openstreetmap.org/forgot-password.html


Mamy też inne konta dla niektórych systemów powiązanych z mapą: