Pl:Konto OpenStreetMap

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Spis treści O projekcie OpenStreetMap Przeglądanie Jak wnieść wkład Wkład w dane mapowe Edytowanie Słowniczek Przewodnik dla początkujących

Konto na OpenStreetMap pozwala na modyfikowanie mapy. Pozwala też na udostępnianie śladów GPS. Konto to jest (niestety) odseparowane od konta umożliwiającego edycję tej Wiki.

Tworzenie konta OSM: http://www.openstreetmap.org/user/new

Uzupełnij pole adres e-mail. Wprowadź go dwa razy upewniając się, że jest prawidłowy, i zapamiętaj, który adres użyłeś. Adres ten jest podstawowym sposobem zidentyfikowania cię. Nie wyświetlamy go publicznie nawet zalogowanym użytkownikom (patrz adresy e-mail).

Wybierz Przyjazną nazwę. Ta nazwa zostanie pokazana innym użytkownikom, tak więc pomyśl, jak byś chciał być rozpoznawany. Wiele osób używa prawdziwych imion i nazwisk, ale nie jest to wymagane (można używać znaku spacji w tej nazwie).

Na koniec wybierz hasło. Jak zwykle unikaj słów ze słownika, nie używaj tego samego hasła jakie masz np. w banku, a także wprowadź hasło dwukrotnie, aby uniknąć problemów z literówkami.

Powinieneś dostać e-mail z potwierdzeniem, a w nim prośbę o kliknięcie linku, dzięki któremu system potwierdzi poprawność adresu e-mail.

Jeśli nie otrzymasz powyższego e-maila z potwierdzeniem lub jeśli zapomnisz hasła do swojego konta OSM, zawsze możesz zresetować hasło przy pomocy strony http://www.openstreetmap.org/forgot-password.html


Mamy też inne konta do niektórych systemów powiązanych z mapą: