Pl:Tag:natural=fell

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg natural = fell
(środowisko naturalne = hala)
Fjell.jpg
Opis
Kamienista łąka pokryta trawą, często pod wypas zwierząt. Edit or translate this description.
Grupa: Środowisko naturalne
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w użyciu

natural=fell - stosowany do oznaczania położenia obszaru roślinności powyżej linii drzew w regionach górskich, głównie pokrytego nieużytkami, niskimi krzewami i mchów, a czasem zajmowane pod wypas.

Opis obiektu

 Hala górska (według Old Norse: fell, fjall, mountain) jest wysokim i jałowym elementem krajobrazu, takim jak pasmo górskie lub wzgórze pokryte wrzosowiskiem. Termin ten jest najczęściej stosowany w Skandynawii, Isle of Man, północnej części Anglii i Szkocji. "Również występuje w Kanadzie, Rosji, Spitsbergenie, Islandii i Grenlandii.

W północnej Anglii i prawdopodobnie w innych nordyckich krajach takich jak: Islandia, Norwegia i Szwecja, istnieje praktyka nazywania powierzchni wzgórz, halami, zamiast szczytami. Pojedynczy wzgórze może mieć różne nazwy w zależności od strony wzgórza. Znacznik ten może być wykorzystywany do opisania tych nazw.

Mapowanie

Należy zaznaczyć obszar obszar na którym jest hala lub nanieść węzeł węzeł na środku obiektu dodając tag natural=fell opaz opcjonalnie name=*.

Znaczenie tego tagu pokrywa się z natural=tundra.

Rendering

OSM Carto Osmarender OpenCycleMap
Nie, zobacz #545. Nie. Nie.

Przykłady

Zobacz też