Uk:Креслення під рендер

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Lying to the renderer)
Jump to navigation Jump to search
Будинки, огорожі та земельні ділянки нанесені на мапу у спосіб, що не відповідає дійсності, але так щоб вони були показані на стандартній мапі у тривимірному вигляді
Класичний приклад того, як не треба робити

Фраза "креслення під рендер" та особливо «не треба креслити під рендер» має власну довгу історію в OSM, і часто неправильно розуміється. Основний сенс цього вислову, ймовірно, ближче до наступного:

Не додавайте навмисно невірні дані для того, щоб вони мали кращий вигляд під час візуалізації

але нам потрібно жити з цим висловом, що використовується дуже часто. Основною гарною звичкою є запобігання використанню неправильних теґів, або ж викривлення даних, що вводяться, лише для того, щоб показати певну лінію на мапі.

Приклади

Наприклад, якщо територія позначена теґом landuse=industrial показується рожевим, а у вас є клумба з рожевими трояндами, тож позначати їх теґом landuse=industrial зовсім невірно і цього потрібно уникати. Замість цього, вам потрібно позначити клумбу відповідним типом рослин, та вдосконалити рендер, так щоб він мав змогу показати їх.

Інший приклад, скорочення назв, або введення їх на кшталт T o w n H a l l S t r e e t, щоб переконатись що назва «гарно» виглядає на мапі. Цього потрібно уникати, бо це є теґуванням під рендер. Таке теґування ламає пошук та на додачу погляд на те, який вигляд мапи є кращім, є доволі суб’єктивним. Скорочення назв, а також додавання пробілів між символами залишить для рендерів.

Винятки лише підтверджують правила, Blackadder хвацько знехтував всіма стандартами, щоб зробити мапу  ЦЕРН позначив кільця прискорювача колайдера теґами highway=trunk та highway=primary (разом з tunnel=yes) незважаючи на те, що це зовсім не дороги — йому просто сподобався колір та те, що їх було видно на мапі. Не треба слідувати його прикладу! (Оновлення: відтоді теґи було змінено на highway=path/tunnel=yes/access=restricted.)

Краще ознайомтесь з інформацією, як позначати будівлі для тривимірного рендерінгу, а не додавати на мапу фейкові споруди, паркани та землі, так щоб на деяких мапах вони виглядали, як тривимірні на вигляд будівлі.

Загальний сенс

Вислів зазвичай має відношення до рендерів, але також може застосовуватись для прокладання маршрутів та гео-кодування, а також інших видів використання даних. Для них також можна було б знайти приклади.

Крім того, хоча найбільш поширеною формою викривлення даних є невірне використання теґів, це правило також можна застосувати і до манери геометричного розташування елементів.

Пояснення

Непорозуміння відбувається коли люди кажуть, що не треба щось мапити «під рендер», навіть, якщо були використані вірні теґи, що не вводять в оману. Наприклад, якщо спеціалізована мапа призначена для показу спеціалізованих теґів (напр. місця гніздування рідкісних птахів), і її рендер обробляє їх певним чином — є сенс їх додавати, навіть, якщо ці теґи формально не є «затвердженими».