Cs:Portal:Press

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Článek o OpenStreetMap v deníku The Guardian

Tato stránka je určena pro novináře a ty, kdo by měli zájem napsat o projektu OSM. Naleznete zde základní údaje, odkazy na podrobnější informace ve wiki a další informace.

Představení

OpenStreetMap is a project aimed squarely at creating and providing free geographic data such as street maps to anyone who wants them.
The project was started because most maps you think of as free actually have legal or technical restrictions on their use, holding back people from using them in creative, productive or unexpected ways.

Přispěvatelé projektu OpenStreetMap si berou své GPS přístroje a vyrážejí buď jen tak, nebo speciálně za účelem získávání dat pro projekt. Zaznamenávají jména ulic cest a další údaje do svých notebooků, fotoaparátů, záznamníků, nebo jen tak na papír. Zpátky u počítače pak nahrají záznam cesty, tzv. tracklog, do databáze OSM a pomocí svého oblíbeného editoru a získaných poznámek vytvoří mapu trasy, kterou projeli či prošli. Zpracovaná data a vytvořené mapy pak mohou být, ovšem v souladu s licencí, volně kopírována, tisknuta a nahrávána kamkoliv.

Podívejte se Why Make OpenStreetMap, kde zjistíte více o filozofii OSM. Na Portal:Users získáte více technických detailů.

Zdroje

Logo images Máme kolekci log projektu OpenStreetMap.
Promotional images Vybrané soubory jsou seznamem těch nejpovedenějších map a obrázků, promotional images obsahují klipart ilustrující OpenStreetMap.
Sample maps Ukázkové mapy mohou být nalezeny na stránce kategorie Seznam míst, nebo se můžete podívat na Weybridge, Bedford či Isle of Wight, což jsou jedny z nejkvalitnějších map.

(Prosíme, před publikováním map si přečtěte OpenStreetMap License. Chceme, aby všichni věděli, že mají právo je kopírovat, a je vaše povinnost jim to sdělit.)

Communities Komunitní portály pro jednotlivé země.
Current statistics Statistiky vám ukážou, kolik lidí je do projektu zapojeno a kolik dat již nasbírali.
Newspaper coverage OSM v médiích

Novinky

Pro získání aktuálních informací o OpenStreetMap se můžete přihlásit k mailing listu (vizte Kontakty), přečíst si nová oznámení nebo se podívat na seznam akcí.

Mezi proběhlé akce patří i setkání na Isle of Wight, kterého se zúčastnily přispěvatelé OpenStreetMap až z Norska, a v Mapchesteru, jež bylo podporováno univerzitou v Manchesteru.

Kontakt

Všechny detaily naleznete na stránce Kontakt.