Cs:Tag:craft=beekeeper

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg craft = beekeeper
Imker bei der Kontrolle und Säuberung eines Bienstocks.JPG
Popis
Pracoviště včelaře Show/edit corresponding data item.
Skupina: Řemesla
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: používáno

Pracoviště  včelaře. Včelař je osoba, která chová medonosné včely za účelem produkce medu, včelího vosku nebo pylu. Včelař také může pronajímat úly zemědělcům kvůli opylování rostlin. Příklady míst, které lze označit značkou craft=beekeeper: domov včelaře (pokud zde pracuje) nebo zvláštní budova, kde pracuje. Včelař může z tohoto místa prodávat své produkty, ale zatím nemáme žádnou zavedenou značku, kterou by se to dalo jednoznačně označit.

Související značky

Včelín je místo, kde stojí jeden nebo více úlů. Zvažte označení včelína značkou landuse=apiary nebo man_made=apiary (viz diskusi o této navrhované značce(en)). Jednotlivé úly lze značit značkou man_made=beehive (a podle Taginfo se i tak v minulosti značily), ovšem úly jsou včelaři často přemisťovány, takže jejich mapování nemusí být smysluplné.

Stanice páření včel se značí man_made=bee_mating_station. Jedná se o místo, kde je včelí královna oplodněna vybranými včelími samci. Obvykle na ostrovech nebo není v okruhu 7 až 10 km povolen jiný včelín.

Pokud se jedná o výstavu, můžete použít tourism=museum a museum=apis mellifera.

Viz také

  • shop=beekeeping - obchod prodávající potřeby pro včelaře.
  • landuse=apiary nebo man_made=apiary - pro včelín nebo včelí dvůr, místo, kde se chová jeden nebo více umělých úlů. Viz diskusi o tomto navrhovaném značení.
  • man_made=beehive - pro jednotlivá včelstva. Vezměte v úvahu, že včelař může často přesouvat úly, takže značení jednotlivých úlů nemusí mít význam.
  • man_made=bee_mating_station - pro včelí připouštěcí stanici, místo, kde jsou včelí matky oplodněny vybranými včelími samci. Obvykle v okruhu 7 až 10 km není povolen žádný jiný včelín.
  • tourism=museum + museum=apis_mellifera - pokud je na místě výstava, kterou můžete navštívit.
  • produce=honey - popisuje zemědělskou produkci objektu produkovanou přirozeným procesem pěstování nebo chovu (zde med).
  • shop=honey - obchod prodávající med.