Cs:Tag:man_made=pier

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg man_made = pier
Usedom-Heringsdorf-Seebrücke-Mai2005.jpg
Popis
Molo Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto
Rendering-man made pier.png
Skupina: vytvořené člověkem
Použité na těchto prvcích
nemělo by být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: de facto

 molo je chodník umístěný trvale nad vodou, který je buď podpírán sloupy ukotvenými do dna, nebo pluje s pomocí plováků na hladině a je kotven např. pomocí řetězů.

Mola jsou různá od velmi malých, které poskytují jen úzký chodník, až po velké pevné stavby s pevnými pilíři, které se táhnou více než kilometr do moře.

Rozlišujte od vlnolamu man_made=breakwater, což je pevná struktura chránící přístav před vlnami, a od pobřežní hráze man_made=groyne, která chrání pobřeží např. před pohybem sedimentů na dně či před některými účinky ledových ker.

Jak mapovat

Většinu mol lze nejlépe zmapovat otevřenou cestou podél jejich délky a označit man_made=pier. Širší mola lze zakreslit jako plochy. Tam kde to dává smysl, připojte pobřežní konec mola k pobřežní linií moře nebo řeky. Tam, kde se molo nad vodou potkává s jiným molem, použijte sdílené uzly.

Má-li molo název, použijte značku name=*. Pokud se molo používá pro kotvení lodí, pak přidejte mooring=yes a volitelně access=*. Plovoucí mola označte jako man_made=pier a floating=yes.

Nakonec spojte molo s jinými cestami na zemi, jinak vznikne "ostrůvek", na který se nedá navigovat. Vytvořte highway=footway (nebo podobně) z posledního uzlu mola na zemi k blízké silnici nebo k chodníku až molo připojíte k síti silnic/chodníků.

Příklady

Viz také