Uk:Tag:man_made=pier

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg man_made = pier
Usedom-Heringsdorf-Seebrücke-Mai2005.jpg
Опис
Пірс — це штучна споруда розташована над водою на стовпах, призначена для проходу пішки. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Rendering-man made pier.png
Група: man made
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: де-факто

Теґ man_made=pier використовується для причальних споруд над водоймами, які частіше підтримуються стовпами зробленими з деревини/металу, або для плавучих конструкцій (понтони) (див. в Вікіпедії Пірс_(портова_споруда)).

За визначенням Міжнародної гідрографічної організації, Пірс — це довга, вузька споруда, що виступає в акваторію водойми і служить місцем для швартування суден, місцем для прогулянок, тощо (International Hydrographic Organization, IHO Dictionary, S-32, 5th Edition)

Пірси можуть розрізнятись за своїми масштабами від дуже легких структур, у вигляді невеликої пішохідної доріжки, до великих монолітних споруд на сваях, які виходять більш ніж на кілометр в море.

Використовуй man_made=breakwater для монолітних споруд (хвилерізів), призначених для захисту гавані від хвиль і man_made=groyne для поодинокого хвилелому, призначеного для захисту від розмивання берегу.

Використання

Більшість пірсів може бути нанесено на мапу у вигляді звичайної лінії, позначеної теґом man_made=pier; широкі пірси потрібно наносити на мапу у вигляді полігону. Кінець пірсу, з боку берега повинен знаходитись в точці, на лінії, що позначає берегову лінію або беріг річки чи озера, і не повинен простиратися за її межі на берег. Використовуйте спільні точки там, де пірси з’єднуються з іншими пірсами над водою.

Якщо пірс має назву, для її зазначення використовуйте теґ name=*. Якщо пірс використовується для швартування човнів, тоді додають mooring=yes, у разі потреби – access=*. Плавучі причали (понтони) позначають man_made=pier + floating=yes.

Для включення пірсів до маршрутної мережі, створіть пішохідну доріжку, тротуар highway=footway або щось подібне на сущі, приєднавши її до точки на лінії берега, з якої починається пірс.

Приклад

Див. також

Посилання