Cs:Tag:man_made=breakwater

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg man_made = breakwater
Môle équinoxe printemps 2008.JPG
Popis
Vlnolam. Chrání pobřeží nebo přístav před mořem a vlnobitím. Edit or translate this description.
Skupina: Man made
Použité na těchto prvcích
nemělo by být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Wikidata
Status: používánoPage for proposal

Značku man_made=breakwater použijte pro označení uměle (člověkem) vytvořených struktur, které jsou určeny k ochraně přístavu nebo části pobřeží před vlnami, často pak přímo k ochraně lodí v přístavu od účinku příboje. Mohou být postaveny z velkých volných balvanů, betonových čtyřnožek, nebo pevné kamenné struktury (zdi). Obvykle jsou tak velké, že mají plochý vršek, na kterém pak může být veřejně přístupný chodník highway=footway nebo cesta.

Dejte si pozor na záměnu s pobřežní hrází man_made=groyne, což jsou obvykle úzké struktury (zdi), jejichž cílem je zamezit pohybu písku či štěrku po mořském dně, nebo na záměnu s moly man_made=pier u pobřeží.

Jak mapovat

Viz také: Pobřeží

Pro úzký vlnolam použijte cestu označenou man_made=breakwater. Širší vlnolamy zakreslete jako uzavřenou plochu označenou stejně. Na vlnolamu také může být např. maják man_made=lighthouse nebo navigační světla. Pokud na něm vede cesta, zakreslete ji jako highway=footway apod.. Pokud je podél jedné strany širšího vlnolamu postavena zeď, označte ji barrier=wall. Mohou-li u vlnolamu kotvit lodě, označte mooring=* a značkou highway=steps můžete označit schody dolů k vodě.

Návrh

Schválený návrh: Proposed features/Breakwater(en)