Pl:Tag:leisure=swimming_pool

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg leisure = swimming_pool
(wypoczynek= basen_pływacki)
Pool i.jpg
Opis
Miejsce zbudowane do pływania (tylko część wodna). Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OpenStreetMap Carto
Base layer water.png
Grupa: Wypoczynek
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarumoże być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Wikidane
Status: w rzeczywistości

leisure=swimming_pool – służy do oznaczania basenu pływackiego.

Opis obiektu

Basen pływacki jest miejscem do pływania jako działalność rekreacyjna lub sportowa, zwykle przybiera formę wykopanego w ziemi i wyłożonego płytkami basenu. Baseny mogą być na świeżym powietrzu lub umieszczone w budynkach.

Tag leisure=swimming_pool powinien być stosowany tylko dla obszaru powierzchni wody w basenie. Zobacz #Podobne tagi, w jaki sposób opisać obiekt zawierający baseny.

Dostęp

Prywatne baseny powinny być oznaczone tagami leisure=swimming_pool i access=private. Jeszcze nie zdecydowano, czy baseny, które są dostępne dla ogółu społeczeństwa, ale wymagają opłaty za wstęp, powinien być oznaczone access=public czy access=permissive.

Dodatkowe tagi

Jako dodatek do dostępu, można użyć:

  • Tag fee=* – może być stosowany do wskazania, czy opbierana jest opłata. Jeszcze nie zdecydowano, czy baseny, które są dostępne dla ogółu społeczeństwa, ale wymagają opłaty za wstęp, powinien być oznaczone access=permissive lub access=customers. Zobacz access=* i odpowiednią stronę dyskusji.
  • Tag sport=swimming – miejsce gdzie pływanie jest jedną z wielu dyscyplin sportowych pod tagiem sport=*. Obecnie tylko około 5% basenów jest oznaczonych tym tagiem. Nie jest jeszcze jasne, czy tylko baseny nadające się do sportowego pływania powinny być oznaczone tym tagiem. Więcej na stronie dyskusji.

Podobne tagi

  • leisure=sports_centre + sport=swimming – centrum sportowe zawierające jeden lub więcej basenów, które głównie przeznaczone są na pływanie jako sport, włączając w to lekcje pływania.
  • leisure=water_park – park rozrywki ze zjeżdżalniami wodnymi, rekreacyjnymi basenami i przebieralniami. Placówka zawierająca jeden lub więcej basenów, skupiająca się głównie na pływaniu jako aktywności rekreacyjnej.

Rendering

Standardowy styl mapy zawierający tag leisure=swimming_pool renderowany jest jako obszar jasnoniebieski.

Najczęstsze błędy tagowania

Jeśli znasz miejsca z tym tagiem, sprawdź, czy można je oznaczyć innym tagiem.
Automatyczne zmiany są bardzo odradzane, chyba że naprawdę wiesz, co robisz!