Uk:Limitations on mapping private information

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Ця сторінка все ще в стадії покращення (листопад 2020). Вона може не відзеркалювати консенсус спільноти.

Приватність

Свобода мапінгу світу в OpenStreetMap має обмеження, коли вона порушує приватність людей, які живуть у ньому.

Як міжнародний проєкт, ми повинні поважати особисту інформацію, а також консенсус у спільноті щодо цього.

OpenStreetMap не має способу запису окремих угод щодо публікації конкретних персональних даних. Такі дані все одно неможливо було б перевірити, тому навіть за індивідуальної згоди на оприлюднення вони не підійдуть для OpenStreetMap.

Ось деякі з правил:

 • Не додавайте на мапу місця проживання окремих людей, зокрема не додавайте імена мешканців до осель.
 • OpenStreetMap не є реєстром власності, тому не мапте право власності на будівлі чи ділянки. (див також: Parcel.)
 • OpenStreetMap не є телефонною книгою. Не додавайте контактні дані окремих осіб. Для нанесених на мапу компаній і офісів, які є публічними, можна додавати контактну інформацію.
 • Не вказуйте імена осіб у теґах OpenStreetMap, якщо їхнє ім’я не є на вивісці, розміщеній на вулиці, або є частиною назви компанії, чи іншим чином є загальнодоступними. Наприклад, позначення operator=* на основі даних, надрукованих на квитанціях, є нормальним.
 • Не додавайте на мапу подробиці особистої поведінки, уподобань і звичок окремих людей.
 • Обмежте деталізацію мапінгу приватних дворів. Як орієнтир, стаціонарні приватні плавальні басейни (додайте access=private, якщо потрібно), або деякі споруди напівпублічного саду є прийнятними. Більш детальна інформація може бути неприйнятною або граничною.
 • Не додавайте на мапу приватних володінь приватні об’єкти або їх розташування (наприклад, транспортні засоби, телевізори, пральні машини або кількість худоби, що належить домогосподарству); їх додавання має бути обмеженим лише спільного використанням, напр. пральня на території турбази.
 • Не позначайте на мапі особисті приватні приміщення, такі як душові та туалети в приватних квартирах/будинках.
 • Додавання на мапу приватних будівель, приватних доріг (включаючи під’їзди), приватних стоянок вважається цілком прийнятним. Додайте теґ access=private відповідно до доріг, стоянок тощо.
 • Додавання сонячних панелей, розташованих на дахах є прийнятним.

Хто має право на конфіденційність?

Лише живі люди вважаються такими, що мають право на приватне життя. Померлі зазвичай не користуються цими правами, хоча конфіденційність їхніх живих родичів може мати значення[1]. Крім того, організації (корпорації, клуби, підприємства) не користуються правом на приватність.

Інші причини не додавати дані на мапу

Крім конфіденційності окремих осіб, можуть існувати інші причини не додавати певні речі, що не входять до сфери цієї сторінки. Хоча щодо них існує приблизний консенсус, письмових правил немає:

 • Охорона зникаючих видів. Це стосуватиметься, наприклад, мапінгу орлиного гнізда чи рідкісних рослин.
  • Мапінг рідкісних рослин в ботанічному саду є прийнятним (або, можливо, ні, подивіться на водяні лілії в садах Кью). Зрештою, розсудливість все ще потрібна.
  • також вважається нормальним нанесення на мапу існуючих доріг/шляхів, якщо їх використання заборонено, використовуйте access=no/access=private, а не видаляйте їх
 • Питання безпеки. Це стосуватиметься, наприклад, мапінгу розташування притулків для жертв домашнього насильства або релігійних місць, які переслідуються в певному регіоні.
  • Такі місця також не будуть позначені вказівниками, тому це залежить від можливості перевірки. Зауважте, що позначене місце для жертв насильства вимагає, щоб його місцезнаходження було відоме, і його нанесення на мапу може допомогти, тоді як нанесення на карту таємного безпечного будинку спричинить проблеми та порушить правило перевірюваності.
 • Священні місця корінного населення, де традиційні власники та їхні представники попросили, щоб розташування місць залишалося приватним, щоб захистити їх і зберегти їх святість.
 • Зверніть увагу, що деякі дії можуть бути цілком прийнятними в OpenStreetMap, але незаконними в певному місці. Наприклад, у Китаї мапінг без спеціального дозволу є незаконним. Мапінг в Китаї є прийнятним та вітається, але може становити ризик, якщо ви перебуваєте на території, контрольованій Китаєм.

Обмеження

Зауважте, що на цій сторінці не перераховано все, що неможливо замапити з міркувань конфіденційності. Якщо щось чітко не охоплюється цими правилами, наведеними вище, все одно може бути однозначний консенсус, незалежно від того, чи можна це мапити — можливо, через проблеми конфіденційності.

Зауважте також, що ця сторінка є спробою задокументувати консенсус, а не якесь обов’язкове офіційне рішення.

Дивіться також

Ця сторінка присвячена повазі до особистих даних осіб, які додаються на мапу. Щодо даних користувачів, учасників і відвідувачів вебсайту OpenStreetMap див. Політику конфіденційності.

Посилання