Cs:Hranice

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Cs:Boundaries)
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Boundaries
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Logo. Součást : Hranice
One example for Součást : Hranice
Popis
Hranice oblastí, hlavně politických, ale také jiných administrativních oblastí.
Značky

plocha Původně akceptovaným použitím bylo přidávat tuto značku jen na plochy.

relace+cesta Ovšem nyní se zdá být shoda na používání klíče boundary=* také na lineárních cestách, které jsou dohromady sloučeny v relacích, je-li to potřeba.

Viz také relaci boundary.

Administrativní hodnoty

Hlavní článek: Cs:Tag:boundary=administrative

Jsou možné následující hodnoty, i když již mohou být staré díky nové značce admin_level=*.

Národní

boundary=administrative
+ admin_level=2 

Označuje hranice států, jako třeba hranici mezi Rakouskem a Německem. Názvy zemí jsou udány pomocí značek left:country=*, right:country=*, pokud je to použito na lineární cestě namísto uzavřené cesty/plochy.

Existuje neshoda o tom, co je přesný význam slova stát. Pro ujasnění, pouze politické entity vypsané ve standardu ISO 3166-1 se považují za státy.

Pod-národní

boundary=administrative 
+ admin_level=3 až 11

Označuje hranice uvnitř státu. Názvy entit, kterých se to týká, jsou určeny jako u národních hranic "obec", "okres", "region", "provincie", "stát"

Jiné

boundary=maritime
pro označování námořních hranic (spíše než pro pozemní hranice normálně mapované boundary=administrative, které sledují pobřeží).
boundary=political
bude-li schváleno, mělo by být zdokumentováno pro každou zemi, kde se používají. Může být použito pro volební obvody nebo administrativní oblasti, které nejsou zahrnuty ve striktním hierarchickém modelu v daných zemích (protože nevytvářejí nepřekrývající se části).
boundary=vice_county
pro označování vice counties v Británii a Irsku(en).
boundary=national_park
označuje hranice národního parku.
boundary=protected_area
chráněná oblast - dříve zavedená značka s velmi podrobným schématem značení, která se dá použít na různé druhy ochrany a jejich úrovně. Zahrnuje jak přírodní rezervace, tak národní parky.
boundary=religious_administration
zkouška pro diecéze, farnosti... viz FrViPofm/Tag:boundary=religious_administration(en)
boundary=national
je schválené, ale nedokumentované, může někdo zkontrolovat použití na tagwatch?
boundary=civil
je schválené, ale nedokumentované, může někdo zkontrolovat použití na tagwatch?
boundary=metropole
zkouška: Když oblast města nesedí s administrativním dělením (někdy překračuje i hranice státu), má se použít tato značka.

Navrhované hodnoty

Viz také

  • place=* pro místní jména, lidské osady a jejich části.

Downloady