Pl:Tag:barrier=bollard

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg barrier = bollard
(bariera = pachołek)
Bollard in residential area.jpg
Opis
Solidny (zazwyczaj betonowy lub metalowy) słupek, pachołek w środku drogi, uniemożliwiający przejazd. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Barrier.svg
Grupa: Bariery
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Powiązane oznaczenia
Przydatne kombinacje
Status: zatwierdzony

Wikidane

barrier=bollard - służy do oznaczania solidnych (zazwyczaj betonowe lub metalowe) pachołków, słupków, w środku drogi, uniemożliwiających przejazd.

Mapowanie

Zaznaczamy węzeł z tagiem barrier=bollard w miejscu gdzie pachołek jest umieszczony.

Domyślnie, tagi access=no, foot=yes, i bicycle=yes są przyjęte, w przeciwnym razie należy zaznaczyć co może przechodzić bezpośrednio przez węzeł.
Zawsze umieszczamy węzeł węzeł słupka przed węzłem skrzyżowania, chyba że wpływa on na cały ruch w poprzek skrzyżowania we wszystkich kierunkach.
Linią linia oznaczamy rząd pachołków.
Jeżeli rzędy słupków są ułożone w poprzek drogi ( area=yes), należy upewnić się, że mają wspólne węzły z drogą którą blokują, gdyż, obecnie, trasy (routing) rozpoznają brzegi obwodów drogi.

Typ pachołka może być wyrażony w sposób bardziej szczegółowo przez dodanie tagu bollard=rising/removable z odpowiednią wartością.

Rendering

Zobacz też