Pl:Tag:leisure=track

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg leisure = track
Skyttis athletics tracks.jpg
Opis
Tor wyścigowy do biegania, jazdy na rowerze i innych sportów niezmotoryzowanych, takich jak jazda konna, wyścigi psów. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto linia
Rendering-leisure track line.png
Odwzorowanie w OSM Carto obszar
Rendering-leisure-pitch.png
Grupa: Wypoczynek
Używane na tych elementach
nie może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

leisure=track - służy to oznaczania toru wyścigowego do biegania, jazdy na rowerze i innych sportów niezmotoryzowanych, takich jak jazda konna, wyścigi psów.

Uwaga: Dla zmotoryzowanych sportów używamy tagu highway=raceway.

Mapowanie

Rysujemy linię linia lub jako obszar obszar.

Obszary?

Często mapowane bieżnie są jako linie linia, czyli tworzą pętlę łącząc się z początkiem (kształt wielu torów wyścigowych), tworząc linię zamkniętą linia zamknięta.
Jest to sprzeczne z ideą pozwalającą użycie obszaru obszar dla tego tagu.
Obecnie nie jest jasne/niezdecydowane, czy konsumenci danych powinien traktować linie zamknięte jako obszary dla tego tagu. Mamy wymienione obszary na Pl:Obiekty na mapie, a domyślny styl OSM Carto wyświetla kompletny obszar, ponieważ aktualnie obsługuje wszystkie znaczniki z leisure key podobnie.
Investigate leisure=track #2238

Także byłoby zalecane aby zawsze dodawać tag area=yes/no w przypadku linii zamkniętych linia zamknięta. Nie jest to konieczne dla wielokątów, ponieważ zawsze są traktowane jako obszary.

Typowym boisko sportowe o owalnym torze 800m wokół boiska może być odwzorowywane wielokątem na owalnym torze sportowym (sport=athletics), boiskiem w środku (sport=*ball) i dalsze bieżnie dla skoków, itd.
Patrz przykład:

Sport track rendering.png

Dodatkowe tagi