Pl:Tag:leisure=track

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg leisure = track
(wypoczynek = tor_wyścigowy)
Skyttis athletics tracks.jpg
Opis
Tor wyścigowy do biegania, jazdy na rowerze i innych sportów niezmotoryzowanych, takich jak jazda konna, wyścigi psów. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto linia
Rendering-leisure track line.png
Odwzorowanie w OSM Carto obszar
Rendering-leisure-pitch.png
Grupa: Wypoczynek
Używane do tych elementów
nie może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarumoże być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

leisure=track - służy to oznaczania toru wyścigowego do biegania, jazdy na rowerze i innych sportów niezmotoryzowanych, takich jak jazda konna, wyścigi psów.

Uwaga: Dla zmotoryzowanych sportów używamy tagu highway=raceway.

Mapowanie

Rysujemy linię linia lub jako obszar obszar.

Obszary?

Często mapowane bieżnie są jako linie linia, czyli tworzą pętlę łącząc się z początkiem (kształt wielu torów wyścigowych), tworząc linię zamkniętą linia zamknięta.
Jest to sprzeczne z ideą pozwalającą użycie obszaru obszar dla tego tagu.
Obecnie nie jest jasne/niezdecydowane, czy konsumenci danych powinien traktować linie zamknięte jako obszary dla tego tagu. Mamy wymienione obszary na Map Features, a domyślny styl OSM Carto wyświetla kompletny obszar, ponieważ aktualnie obsługuje wszystkie znaczniki z leisure key podobnie.
Investigate leisure=track #2238

Także byłoby zalecane aby zawsze dodawać tag area=yes/no w przypadku linii zamkniętych closed way. Nie jest to konieczne dla wielokątów, ponieważ zawsze są traktowane jako obszary.

Typowym boisko sportowe o owalnym torze 800m wokół boiska może być odwzorowywane wielokątem na owalnym torze sportowym (sport=athletics), boiskiem w środku (sport=*ball) i dalsze bieżnie dla skoków, itd.
Patrz przykład:

Sport track rendering.png

Dodatkowe tagi