Sk:Map Making Overview

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Map Making Overview
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Existuje množstvo máp, ktoré ešte treba urobiť!

Hlavnou úlohou portálu OpenStreetMap je vytváranie máp a táto činnosť sa dá rozdeliť na dve časti. Prvou, najzábavnejšou, je získavanie a zber geografických údajov. Existuje veľa spôsobov ako túto činnosť vykonávať a jednotlivé spôsoby môžu byť vhodné pre chodcov, cyklistov a vodičov. Keď už nazbierate nejaké výsledky, mali by ste pridať výsledky svojej práce do centrálnej databázy OSM, pomocou jedného z editorov. Toto je úkon, pri ktorom pridáte cesty, názvy ulíc a ciest, poštové schránky - a ešte veľa iných vecí, ktoré chcete pridať!

Keď budete s prácou hotoví, môžete si spokojne sadnúť, začať relaxovať a pozrieť si výsledky svojej práce. Alebo sa môžete vrátiť k práci pokračovať v ďalšom vytváraní máp!

Príprava

Existuje niekoľko úkonov, ktoré musíte urobiť ešte predtým než začnete vytvárať mapy. Pre viac informácií o vytvorení účtu, prihlásení sa do mailing-listov a pre ďalšie informácie o pozadí projektu si pozrite stránku Sprievodca pre začiatočníkov.

Mapovanie

  • Hlavná mapa - pozrite si, čo je už vo Vami vybranej oblasti spracované.
  • Techniky mapovania - podrobný sprievodca o rôznych spôsoboch zberania údajov.
  • Vlastnosti mapy - na tejto stránke nájdete tie najbežnejšie tagy, ktoré sa objavujú v mapách. Prečítaním tohto článku predtým, než vyrazíte zbierať dáta, môžete zistiť čo momentálne mapujeme, avšak samozrejme nemusíte zaznamenať všetko,čo je na zozname! Pozrite si prosím aj zoznam vlastností!
  • Upload - Uloženie Vašich záznamov o trasách na server.

Vytvárajme mapy spoločne

Úpravy

  • Predtým než začnete Úpravy, prečítajte si o autorských právach.
  • Úpravy - podrobný sprievodca o úpravách.
  • Pridávanie tagov - ako vytvárať tagy v mapových údajoch, napríklad: ako zadať názov cesty, typ cesty...
  • Vlastnosti máp - Už zase! Referenčný materiál o všetkých dostupných tagoch.
  • Zmena monitorovania - Buďte informovaní o tom, čo zaznamenávajú a mapujú ostatní používatelia vo Vašej oblasti záujmu.
  • Našli ste chybu v niektorom programe? Pridajte prosím tiket na stránku TRAC, aby sa dostali k slovu vývojári.

Ukladanie údajov z iných zdrojov

Ak máte verejné doménové údaje z iných zdrojov (nie z GPS zariadenia), môžete použiť rozhranie API v0.6 a priamo ich uložiť na server.

Zabezpečenie kvality

Možnosti zlepšenia a úpravy údajov v systéme OSM sú uvedené v časti: Zabezpečenie kvality.

Výsledky!

Hotovo - chcem vidieť svoju mapu!

Ak chcete vidieť všetky zábavné veci, ktoré môžete robiť s mapou OSM, prejdite na stránku Použitie mapy!!

Poznámka: Použitie mapy je prvým pokusom o získanie väčšej štruktúry v časti stránky Používanie OpenStreetMap.

Oprava chýb v mapách

Portálu môžete pomôcť aj opravením chýb v mapách. Niektoré z nich sú napríklad nahlásené na tejto stránke.

Zábava