Uk:Beginners' guide 1.1.1

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

GPS

Це найпоширеніший метод збирання даних.

Переконайтесь, що у вашому пристрої GPS не активовано функцію 'Прив’язка до дороги' ('Snap to road' чи 'Lock on road'), бо якщо ви її не вимкнете ви будете записувати точну копію мапи завантаженої у ваш пристрій, що є порушенням авторських прав.

У процесі збору даних за допомогою вашого GPS (або інших пристроїв), можливо стане потреба в записуванні додаткових даних для додавання деталей до мапи: назв вулиць, послуг або будь-чого іншого, що ви забажаєте додати до мапи. Вони можуть бути записані за допомогою: ручки та паперу, диктофону чи камери (камери смартфону чи відеореєстратора).

  • Більш докладна інформація, про те як записувати GPS-треки, міститься на сторінці Запис GPS-треків.
  • На сторінці GPS Reviews міститься корисна інформація, яка допоможе вам зорієнтуватись перед купівлею вашого власного пристрою GPS.
  • Ви також можете використовувати різноманітне програмне забезпечення з відкритими сирцями для роботи — Making Tracks with Homebrew-ware.
  • Пошук і усунення несправностей GPS

Використовуючи JOSM, ви можете імпортувати фотографії, і вони розмістяться вздовж вашого треку, використовуючи часові мітки, що містяться у EXIF-заголовках знімків та у точках самого треку. Це також означає, що час у вашому фотоапараті записується разом із 'секундами' до кожного знімку. Для людей, що використовують камери, які не фіксують 'секунди', фотографуючи кожного разу, паузи дозволяють легко зв'язати набори точок в точки, в яких ви робили знімки та пов'язати їх відповідно. Або ви можете синхронізувати GPS із камерою.