Uk:Beginners Guide 1.1

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

Збирання даних

Існує багато різних форм збирання даних для OSM:

 1. Останні дослідження/прогулянки – найкраще джерело даних
  1. використовуйте вашу пам’ять
  2. Mapillary/Data collection with Mapillary – найпростіший спосіб для того щоб розпочати вашу відео-добірку
  3. робіть фото-знімки з гео-мітками та додавайте пояснення до них
  4. GPS — Для незамаплених територій це найбільш поширений спосіб збирання даних для OSM, або навіть основний — для збирання початкової геометрії доріг, стежок чи інших шляхів. Якщо ви бажає те додати дані у місцевості де досі нічого немає, а у вас немає GPS, спробуйте його позичити, або ви можете робити карти спираючись на дані, зібрані іншими учасниками. Під час внесення змін, не забувайте про точність!
 2. Знання місцевості — Інколи найкращім джерелом даних є те, що ви дуже добре знаєте місцевість та назви вулиць, магазини та будівлі, що там знаходяться, певні умови та обмеження дорожнього руху, чи може щось інше, що можливо додати до OpenStreetMap. Якщо вже присутня основна сітка вулиць (доріг), вам не потрібні будь-які додаткові технічні пристрої, ви можете робити свою справу і без них. Але ваша пам’ять також має межу і може містити застарілу інформацію про наш такий дуже мінливий світ.
 3. Аерофотознімки доступні в OSM для обкреслювання, але вони можуть бути застарілими на кілька років.

Не використовуйте захищені авторським правом дані

Більшість даних, які можете знайти в мережі захищені авторським правом, включаючи «безкоштовні» мапи на кшталт Google Maps. Ви неповинні ніколи використовувати захищені авторським правом ресурси, тому що їх використання наражає проект OSM на великі неприємності. Як правило, не використовуйте зовнішні ресурси, якщо вони не доступні в редакторах, перед їх використанням, будь ласка, обговоріть це в списку розсилки talk@openstreetmap.org (або на місцевому форумі).

Які дані додавати

Є багато даних, які можна зібрати, щоб потім додати їх в OSM: від загальних речей, таких як назви вулиць, до деталей — стоянки, поштові скрині, живопліт, піраміди з каменів. Різні люди вважають важливими різні речі, зазвичай це залежить від їх способу пересування. Якщо ви вважаєте, що допоможете людям знайти шлях, накресліть його! Гарний вибір найчастіше вживаних елементів мапи зібраний на сторінці Елементи мапи. Але запам’ятайте, ви необмежені тільки тими елементами, що на ній перелічені, проявіть свою творчість мапте те, що важливо Вам!

Зазвичай мапери покращують деталізацію в процесі того, як вони маплять все більше, але все починається з основ. Створення основної мережі вулиць (доріг) буде гарним початком, менш важливі речі, такі як пішохідні доріжки чи поштові скрині можливо додавати вже на завершені креслення ділянки. Знову ж таки, все це дуже залежить від різних людей, тому немає 'єдиного способу', як це має бути зроблено.