Uk:Beginners' guide 1.1.1

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Beginners Guide 1.1.1)
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

GPS

Це найпоширеніший метод збирання даних.

Переконайтесь, що у вашому пристрої GPS не активовано функцію 'Прив’язка до дороги' ('Snap to road' чи 'Lock on road'), бо якщо ви її не вимкнете ви будете записувати точну копію мапи завантаженої у ваш пристрій, що є порушенням авторських прав.

У процесі збору даних за допомогою вашого GPS (або інших пристроїв), можливо стане потреба в записуванні додаткових даних для додавання деталей до мапи: назв вулиць, послуг або будь-чого іншого, що ви забажаєте додати до мапи. Вони можуть бути записані за допомогою: ручки та паперу, диктофону чи камери (камери смартфону чи відеореєстратора).

  • Більш докладна інформація, про те як записувати GPS-треки, міститься на сторінці Запис GPS-треків.
  • На сторінці GPS Reviews міститься корисна інформація, яка допоможе вам зорієнтуватись перед купівлею вашого власного пристрою GPS.
  • Ви також можете використовувати різноманітне програмне забезпечення з відкритими сирцями для роботи — Making Tracks with Homebrew-ware.
  • Пошук і усунення несправностей GPS

Використовуючи JOSM, ви можете імпортувати фотографії, і вони розмістяться вздовж вашого треку, використовуючи часові мітки, що містяться у EXIF-заголовках знімків та у точках самого треку. Це також означає, що час у вашому фотоапараті записується разом із 'секундами' до кожного знімку. Для людей, що використовують камери, які не фіксують 'секунди', фотографуючи кожного разу, паузи дозволяють легко зв'язати набори точок в точки, в яких ви робили знімки та пов'язати їх відповідно. Або ви можете синхронізувати GPS із камерою.