Cs:Tag:shop=mall

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = mall
Cevahir Mall.jpg
Popis
Obchodní centrum - skupina obchodů, které jsou typicky spojené s jednou stavbou. Show/edit corresponding data item.
Vykreslování v OSM Carto uzel
Rendering-shop-mall.png
Vykreslování v OSM Carto plocha
Landuse-retail.png
Skupina: Obchody
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: de factoPage for proposal

Značkou shop=mall obecně označujeme  obchodní centrum. Jedná se normálně o jednu budovu s více obchody, do kterých se vchází z jedné společné zastřešené plochy. V tomto případě vchody typicky vedou dovnitř nebo jeden ke druhému. Tuto značku lze aplikovat i při uspořádání, kde je více budov, každá s více jednotlivými obchody, jejichž vchody jsou na obvodu budov.

Obchodní centra jsou často považovány za moderní věc, ale viktoriánské obchodní arkády lze také značit touto značkou. Může být vhodná i pro staré budovy mlýnů přestavěné na obchody.

Jak mapovat

Kvůli jejich velikosti je nejčastěji mapujeme jako plocha plochy zakreslené na půdorysu budovy (možná také se značkou building=retail).

Při rychlém mapování lze vystačit s jedním uzel uzlem ve středu centra (další mappeři to pak mohou zpřesnit).

Také přidejte název centra značkou name=*.

Obchody uvnitř centra

Mapování jednotlivých obchodů uvnitř centra se dělá jednotlivými prvky (uzly, nebo dokonce plochami uvnitř plochy centra). To vyvolává některé zajímavé otázky ohledně úrovně detailu, které chceme dosáhnout a také o tom, jak zacházet s vícepatrovými centry.

Viz diskusi na této stránce. Povšimněte si, že stejné problémy se mohou objevit při mapování jiných "kontejnerů" jako třeba nádraží s mnoha obchody. Také se podívejte na stránky Indoor Mapping(en) a Indoor/use cases#Shopping Centers(en).

Návrh

Proposed features/Mall(en) - návrh této značky

Proposed features/Indoor Shopping Centre(en) - jiný návrh

Podobné značky

  • landuse=retail - oblast s mnoha obchody. Poznámka: Někdy se celá řada obchodů dá seskupit, aby vytvořila "obchodní park". To už začíná být podobné obchodnímu centru. Pokud je zde sdílený vnitřní prostor, jako třeba atrium, které spojuje všechny obchody, pak to již začíná být spíše obchodní centrum.