Pl:Tag:shop=mall

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg shop = mall
(sklep = centrum_handlowe)
Cevahir Mall.jpg
Opis
Centrum handlowe. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto węzeł
Rendering-shop-mall.png
Odwzorowanie w OSM Carto obszar
Landuse-retail.png
Grupa: Sklepy
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistościPage for proposal

shop=mall – centrum handlowe.

Opis obiektu

Galeria handlowa lub centrum handlowe.

Ogólnie mówiąc, jeśli w pojedynczym budynku znajduje się wiele sklepów detalicznych, z których wychodzi się na wspólną, zamkniętą przestrzeń, jest to centrum handlowe. W takim przypadku wyjścia sklepów są skierowane do środka centrum lub leżą naprzeciwko siebie nawzajem. Ten tag można też stosować do układu złożonego z wielu budynków, z których każdy zawiera sklepy detaliczne z wyjściami położonymi na zewnętrznym obrysie budynku.

Centra handlowe zwykle uważa się za współczesne, ale można tak oznaczać także te z epoki wiktoriańskiej. Może to też mieć sens dla starych budynków młynów zaadaptowanych do potrzeb handlu detalicznego.

Dodatkowe oznaczenia

Mapowanie

Z powodu ich rozmiarów centra handlowe zwykle oznacza się jako obszar obszar wokół obrysu budynku wraz z tagiem building=commercial).
Przy szybkim mapowaniu ten tag może być umieszczony na pojedynczym węźle węzeł w środku centrum (obszar może zostać określony później).

Sklepy w centrum handlowym

Sklepy wewnątrz centrum handlowego powinny być oznaczane jako pojedyncze elementy (węzły lub nawet obszary wewnątrz centrum). Wynikają z tego interesujące kwestie na temat stopnia szczegółowości mapowania oraz jak postępować z centrami wielopoziomowymi.

Na ten temat zapoznaj się z dyskusją na stronie angielskiej. Zwróć uwagę, że te same problemy dotyczą także innych podobnych obiektów, takich jak stacje kolejowe zawierające wiele sklepów. Zobacz też hasła Indoor Mapping oraz Indoor/use cases#Shopping Centers.

Propozycje

Podobne tagi