Pl:StreetComplete

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
StreetComplete
Streetcomplete screenshot v3.4 PL.png
Autor: Tobias Zwick
Licencja: GNU General Public License (bezpłatny)
Platforma: [[Android]] 4.2+
Języki: polski, angielski, niemiecki, francuski, portugalski, czeski oraz malajalam
Strona internetowa: GitHub
Instalacja:
Kod źródłowy: GitHub
Język programowania: Java

StreetComplete to aplikacja na system Android, wyszukująca błędne, niekompletne, lub dające się uzupełnić dane w okolicy użytkownika i dająca mu narzędzia do ich łatwego uzupełnienia bez użycia innego edytora.

Dane do poprawy są prezentowane jako znaczniki na mapie. Mogą być uzupełnione przez wypełnienie prostych formularzy.
Odpowiedzi użytkownika są przetwarzane i bezpośrednio nanoszone do bazy OSM w pojedynczych transakcjach z konta OSM użytkownika.
Ponieważ aplikacja jest przeznaczona do użycia w terenie, może pracować offline, a w trybie online stara się nie zużywać za dużo transferu.

Uwaga: w celu użycia offline należy ją przed udaniem się w teren podłączyć do Internetu, przesunąć mapę w okolicę planowanego użycia i pozostawić włączoną.

Aplikacja ma pamięć podręczną o regulowanej wielkości, gdzie przechowuje kafelki mapy widocznego obszaru i w opisany sposób zapewnia właściwe kafelki w trybie offline.
Restart aplikacji przy braku dostępu do Internetu powoduje utratę kafelków, ale nie zadań – aplikacja przechowuje odpowiedzi użytkownika i przy pierwszej okazji załaduje je do bazy OSM automatycznie w tle, nie wymaga to żadnej akcji ze strony użytkownika.

Aplikacja jest skierowana do użytkowników nieznających schematów tagowania OSM, a chcących wnieść swój wkład w OSM przez uzupełnianie danych w swojej okolicy.
Z tego powodu prezentuje tylko takie braki w danych, które można łatwo uzupełnić przez zadanie prostych pytań, oraz da się ograniczyć przypadki zgłaszania do korekty poprawnych danych.

Możesz pomóc w tłumaczeniu aplikacji przy użyciu POEditora.

Błędy i propozycje zmian (w tym nowych misji) należy zgłaszać przez GitHub.