Pl:StreetComplete

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
StreetComplete
Streetcomplete screenshot v3.4 PL.png
Autor: Tobias Zwick
Licencja: GNU General Public License (bezpłatny)
Platforma: Android 4.2+
Języki: polski, angielski, niemiecki, francuski, portugalski, czeski oraz malajalam
Strona internetowa: GitHub
Instalacja:
Kod źródłowy: GitHub
Język programowania: Java

StreetComplete to aplikacja na system Android, wyszukująca błędne, niekompletne, lub dające się uzupełnić dane w okolicy użytkownika i dająca mu narzędzia do ich łatwego uzupełnienia bez użycia innego edytora.

Dane do poprawy są prezentowane jako znaczniki na mapie (podobnie jak w Mapdust). Mogą być uzupełnione przez wypełnienie prostych formularzy.
Odpowiedzi użytkownika są przetwarzane i bezpośrednio nanoszone do bazy OSM w pojedynczych transakcjach z konta OSM użytkownika.
Ponieważ aplikacja jest przeznaczona do użycia w terenie, może pracować offline, a w trybie online stara się nie zużywać za dużo transferu.

Uwaga: w celu użycia offline należy ją przed udaniem się w teren podłączyć do Internetu, przesunąć mapę w okolicę planowanego użycia i pozostawić włączoną.

Aplikacja ma pamięć podręczną o regulowanej wielkości, gdzie przechowuje kafelki mapy widocznego obszaru i w opisany sposób zapewnia właściwe kafelki w trybie offline.
Restart aplikacji przy braku dostępu do Internetu powoduje utratę kafelków, ale nie zadań – aplikacja przechowuje odpowiedzi użytkownika i przy pierwszej okazji załaduje je do bazy OSM automatycznie w tle, nie wymaga to żadnej akcji ze strony użytkownika.

Aplikacja jest skierowana do użytkowników nieznających schematów tagowania OSM, a chcących wnieść swój wkład w OSM przez uzupełnianie danych w swojej okolicy.
Z tego powodu prezentuje tylko takie braki w danych, które można łatwo uzupełnić przez zadanie prostych pytań, oraz da się ograniczyć przypadki zgłaszania do korekty poprawnych danych.

Możesz pomóc w tłumaczeniu aplikacji przy użyciu POEditora.

Błędy i propozycje zmian (w tym nowych misji) należy zgłaszać przez GitHub.