Cs:StreetComplete

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
StreetComplete
Streetcomplete screenshot newest.png
Autor: Tobias Zwick a další přispěvatelé
Licence: GPL v3 (zdarma)
Platforma: [[Android]] 4.2+
Verze: 33.2 releases (2021-07-30)
Jazyky: amharština, arabština, asturština, bulharština, bosenština, katalánština, čeština, dánština, němčina, řečtina, angličtina, angličtina (Velká Británie), španělština, baskičtina, perština, finština, francouzština, galicijština, chorvatština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, litevština, malajálamština, norština (bokmål), nizozemština, norština (nynorsk), polština, portugalština, portugalčina (brazílska), rumunština, ruština, slovenština, srbština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština, Chinese (China), a Chinese (Taiwan)
Webová stránka: GitHub
installPomozte tohle přeložit do čeština!:
Zdrojový kód: GitHub
Programovací jazyk: Kotlin

Průzkumníkova aplikace pro Andoid

StreetComplete je jednoduchý editor OpenStreetMap pro telefony a tablety s operačním systémem Android, používaný pro mapování v terénu.

Tato aplikace je vytvořena právě pro začátečníky a občasné přispěvatele, protože nevyžaduje žádnou přechodíz znalost OpenStreetMap (jako například shémata tagů). Dále je tato aplikace trochu gamifikovaná a obsahuje statistiky pro představení a inspiraci uživatelů pro hlubší ponoření se do světa OpenStreetMap.

Funkce

Aplikace zobrazuje místa, kde lze přidat nejěkou informaci pomocí této aplikace jako body na mapě. Každý z těchto úkolů může být jednoduše vyřešen odpovědí na jednouduchou otázku jako například "Je tato ulice osvětlená?". Odpovědi jsou poté zpracovány a nahrány přímo do OSM databáze pod účtem daného OSM uživatele.

Takže oproti ostatním OSM editorům, vlastní data nejsou zobrazena na mapě, nelze přidat nový nebo upravit bod zájmu, ani změnit geometrii exitujících cest. Přispívání do mapy se děje pouze přes odpovědi na tyto otázky.

Úkoly

Podívejte se na quests list pro přehled o všech možných úkolech, které mohou být řešeny s tímto editorem.

Další funkce

TODO

FAQ

Podívejte se na FAQ.

Contributing

Můžete pomoci přeložit tuto aplikaci pomocí POEditor. Tato pomoc je vítána. Překlad je - jako obvykle - součástí vytváření tvorby aplikace se kterou vývojáři potřebují pomoci.

Nápady, problémy, návrhy na nové funkce a další příspěvky mohou být poslány přes GitHub. Před tím, než navrhnete nový typ úkolu, prosím, přečtěte si pravidla pro nové úkoly a projděte si seznam úkolů pro přehled jaké úkoly už existují.

Psaní kódu vylepšující StreetComplete a posílání pull requestů je také vítané -- podívejte se na soubor "Contributing" pro více informací.

Autor aplikace také přijémá dary. Podívejte se na projet na GitHub pro více informací.

Interní

Aplikace používá Tangram-ES pro zobrazení mapy.

Používá také přímo OpenStreetMap API (přes Osmapi (Java)) ke stažení dat a nahrávání odpovědí. Až do verze v26.0, bylo používáno Overpass-API ke stahování dat.

Čtete dále

Odkazy

  • StreetCompleteness - nástroj, který analyzuje dokončenost úkolů ve StreetComplete pro dané město.