Pl:Tag:natural=stone

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg natural = stone
Big rock at saynatsalo.jpg
Opis
Pojedynczy, wolnostojący kamień, który może różnić się w zależności od terenu na którym leży. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Środowisko naturalne
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

natural=stone - stosowany do oznaczania położenia naturalnego kamienia lub fragmentu głazu skalnego, który nie jest połączony z podłożem i przeniósł się na swoje obecne położenie w sposób naturalny, spowodowanym kataklizmem atmosferycznym, powodzią lub zlodowaceniem.

Opis obiektu

 Głaz narzutowy jest kawałkiem skały, który różni się wielkością i rodzajem od podłoża obszaru, na którym spoczywa, przeniesiony na to miejsce w okresie lodowcowym.

Ten tag nie jest odpowiedni dla pól pełnych głazów i podobnych regionów składających się wyłącznie z dużych fragmentów skalnych, które mogą być lepiej opisane jako natural=scree.

Mapowanie

Zaznaczamy węzeł węzeł i dodajemy tag natural=stone, jeśli kamień jest stosunkowo duży, można użyć tagu natural=stone na jego obrysie obszar.

Dodatkowe tagi

  • name=* - nazwa kamienia. (n.p. "Doane Rock" in Eastham, Massachusetts.)
  • protected=yes - aby oznaczyć zarządzanie dziedzictwem kulturowym.
  • website=* - Url witryny z konkretną informacją o tym kamieniu.
  • width=n - szerokość n metrów.
  • height=m - wysokość w m metrach.

Możliwy sposób renderowania

Natural stone.svg sugerowany przez User:Chrisana13

Zobacz też