Pl:Tag:place=region

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = region
ChileRegionAtacama.png
Opis
Region. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Miejsca
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

place=region - stosowany do oznaczenia położenie regionu.

Opis miejsca

 Region jest stosowany zarówno jako tag dla obszarów geograficznych lub historycznych bez wyraźnych granic jak i dla różnych obszarów administracyjnych (z określonymi granicami) w niektórych krajach.

Jest to tag z najwcześniejszych dni OpenStreetMap, używany w różny sposób, ale nigdy nie został jasno zdefiniowany i jest rzadko używany przez użytkowników danych.

Został on użyty do opisania obszaru bez określonego politycznego znaczenia powiązanego z poziomem administracyjnym, ale jest częścią obszaru z admin_level=6: Clos du Doubs.

Został on wykorzystany dla Research Triangle i Piedmont Triad, które obejmują wiele miast i mają niejednoznaczne granice, ponieważ żadne inne place nie wydawały się odpowiednie. Renderowanie w oparciu o population=* prawdopodobnie wydaje się rozsądne dla autora, który nie jest pewien, ilu nielokalnych nazw rozpozna.

Mapowanie

Należy zaznaczyć obszar obszar na którym jest gospodarstwo rolne lub nanieść węzeł węzeł na środku obiektu dodając tag place=region oraz name=*.

Zobacz też