Uk:Tag:waterway=dam

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg waterway = dam
Amagase Dam.jpg
Опис
Споруда що перегороджує русло річки для утримання води де вода не переливається через верх. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Зображення в OSM Carto node
Dam node.svg
Зображення в OSM Carto way
Rendering-waterway-dam-way.png
Зображення в OSM Carto area
Dam area 100.png
Група: Waterways
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також

waterway=weir

Статус: затвердженийPage for proposal

Гребля (дамба) - гідротехнічна споруда що перегороджує русло річки для утримання води. Теґ використовується лише для споруд в яких вода не переливається через верх. Водосховище за греблею зазвичай позначається теґом water=reservoir. Греблі також використовуються для відгородження хвостосховищ man_made=tailings_pond.

Деякі греблі обладнані  рибопропускними спорудами, які можна позначити як waterway=fish_pass.

Як позначати

  1. Вузькі та невеликі греблі можна позначати way лінією додаючи теґ waterway=dam.
  2. Широкі/великі за розміром греблі позначаються area полігоном та теґом waterway=dam.

Якщо гребля має назву, вкажіть її як name=*.

Якщо позначати греблю лінією, скоріше за все вона буде збігатися з контуром водосховища, проте це не є обов'язковою вимогою. При позначенні полігоном гребля може мати спільні точки з водосховищем, частково з ним перетинатися чи розташовуватися поряд з водою не торкаючись її.

Валідатори та інші інструменти QA зазвичай вимагають щоб waterway=river мали спільні точки з waterway=dam в місцях де вони перетинаються (де річка протікає скрізь греблю). Якщо річка тече по тунелю під греблею, її варто позначати як waterway=river + tunnel=yes + layer=-1 не використовуючи при цьому спільних точок.

Штучна водойма утворена в результаті перегородження русла позначається теґами natural=water + water=reservoir або water=pond.

Приклад

Loading map...

Loading map...

Невелика гребля позначена точкою node

Loading map...

Невелика гребля позначена лінією way

Loading map...

Велика гребля позначена полігоном area

Шляхи через дамбу

Це питання не було частиною пропоузала, проте найпростішим рішенням є додавання теґів highway=* та waterway=dam на одну лінію якщо дорога проходить по греблі позначеній лінією.

Валідатори та інші інструменти QA можуть позначати такі місця як проблемні спираючись на загальне правило згідно якого дороги і водні шляхи не можуть мати спільних точок. Дана ситуація є винятком та має бути виправлена на боці валідатора.

Альтернативою є позначення греблі area полігоном або позначення дороги та греблі різними лініями які можуть мати спільні точки.

Приклади шляхів через греблі:

Дивіться також

  • waterway=weir - Менша за розміром перепона де вода перетікає через верх.
  • natural=water + water=reservoir - Вода що утримується греблею.
  • man_made=dyke - Насип для утримання повені.
  • power=generator + generator:source=hydro - Пристрій що конвертує один вид енергії в інший, наприклад електрогенератор. + Турбіна гідроелектростанції.
  • waterway=fish_pass - як area natural=water + water=fish_pass - Рибопропускні споруди - конструкція що використовується біля природніх чи штучних перепон (в тому числі гребель) для забезпечення рибі самостійного переходу.