Uk:Tag:waterway=dam

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg waterway = dam
Amagase Dam.jpg
Опис
Споруда що перегороджує русло річки для утримання води де вода не переливається через верх. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto node
Dam node.svg
Зображення в OSM Carto way
Rendering-waterway-dam-way.png
Зображення в OSM Carto area
Dam area 100.png
Група: Waterways
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Гребля (дамба) - гідротехнічна споруда що перегороджує русло річки для утримання води. Теґ використовується лише для споруд в яких вода не переливається через верх. Водосховище за греблею зазвичай позначається теґом water=reservoir. Греблі також використовуються для відгородження хвостосховищ man_made=tailings_pond.

Деякі греблі обладнані  рибопропускними спорудами, які можна позначити як waterway=fish_pass / waterway=canoe_pass.

Як позначати

  1. Вузькі та невеликі греблі можна позначати way лінією додаючи теґ waterway=dam.
  2. Широкі/великі за розміром греблі позначаються area полігоном та теґом waterway=dam.

Якщо гребля має назву, вкажіть її як name=*.

Якщо позначати греблю лінією, скоріше за все вона буде збігатися з контуром водосховища, проте це не є обов'язковою вимогою. При позначенні полігоном гребля може мати спільні точки з водосховищем, частково з ним перетинатися чи розташовуватися поряд з водою не торкаючись її.

Валідатори та інші інструменти QA зазвичай вимагають щоб waterway=river мали спільні точки з waterway=dam в місцях де вони перетинаються (де річка протікає скрізь греблю). Якщо річка тече по тунелю під греблею, її варто позначати як waterway=river + tunnel=yes + layer=-1 не використовуючи при цьому спільних точок.

Штучна водойма утворена в результаті перегородження русла позначається теґами natural=water + water=reservoir або water=pond.

Приклад

Невелика гребля позначена точкою node
Невелика гребля позначена лінією way
Велика гребля позначена полігоном area

Шляхи через дамбу

Це питання не було частиною пропоузала, проте найпростішим рішенням є додавання теґів highway=* та waterway=dam на одну лінію якщо дорога проходить по греблі позначеній лінією.

Валідатори та інші інструменти QA можуть позначати такі місця як проблемні спираючись на загальне правило згідно якого дороги і водні шляхи не можуть мати спільних точок. Дана ситуація є винятком та має бути виправлена на боці валідатора.

Альтернативою є позначення греблі area полігоном або позначення дороги та греблі різними лініями які можуть мати спільні точки.

Приклади шляхів через греблі:

Дивіться також

  • waterway=weir - Менша за розміром перепона де вода перетікає через верх.
  • natural=water + water=reservoir - Вода що утримується греблею.
  • man_made=dyke - Насип для утримання повені.
  • power=generator + generator:source=hydro - Пристрій що конвертує один вид енергії в інший, наприклад електрогенератор. + Турбіна гідроелектростанції.
  • waterway=fish_pass - як area natural=water + water=fish_pass - Рибопропускні споруди - конструкція що використовується біля природніх чи штучних перепон (в тому числі гребель) для забезпечення рибі самостійного переходу.
  • waterway=canoe_pass