Uk:Tag:waterway=weir

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg waterway = weir
Alifakovac Miljacka.jpg
Опис
Споруда що перегороджує русло річки для підняття рівня води де вода тече через верх споруди. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto node
Weir node.svg
Зображення в OSM Carto way
Rendering-waterway-weir-way.png
Група: waterways
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: затвердженийPage for proposal

Водозлив (водозливна гребля) - споруда що перегороджує русло річки для підняття рівня води. Вода у водозливах тече через верх споруди.

Як позначати

Для позначення невеликих водозливів поставте точку на водний шлях річки та додайте теґ waterway=weir. Якщо водозлив має назву - вкажіть її за допомогою name=*.

Якщо водозлив достатньо широкий для позначення лінією, нанесіть лінію вздовж споруди та додайте теґ waterway=weir. Додайте name=* якщо він має назву. Лінія повинна мати спільну точку з лінією річки у місці перетину. Як і у випадку з natural=cliff, напрям лінії має значення: по лівий бік рівень води вищий, по правий - нижчий.

Деякі водозливи обладнані  рибопропускними спорудами, які можна позначити як waterway=fish_pass.

Шляхи над водозливами

Це питання не було частиною пропоузала, проте найпростішим рішенням є додавання теґів highway=* та waterway=weir на одну лінію. Якщо в цьому місці вода переливається через дорогу, ділянку потрібно позначити як ford=yes.

Валідатори та інші інструменти QA можуть позначати такі місця як проблемні спираючись на загальне правило згідно якого дороги і водні шляхи не можуть мати спільних точок. Дана ситуація є винятком та має бути виправлена на боці валідатора.

Рендеринг

Тип Зображення Теґи OSM Carto
node точка Rhin-Grosser-Schleusengraben-15-XI-2007-130.jpg waterway=weir Render weir.jpg
way лінія Alifakovac Miljacka.jpg waterway=weir Render weir2.jpg

Дивіться також

  • waterway=dam - для споруд де вода не переливається через верх.
  • landuse=reservoir або natural=water + water=reservoir для водосховища утвореного греблею.
  • waterway=fish_pass - як area natural=water + water=fish_pass - Рибопропускні споруди - конструкція що використовується біля природніх чи штучних перепон (в тому числі гребель) для забезпечення рибі самостійного переходу.
  • waterway=canoe_pass

Посилання