Uk:Tag:waterway=weir

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg waterway = weir
Alifakovac Miljacka.jpg
Опис
Споруда що перегороджує русло річки для підняття рівня води де вода тече через верх споруди. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Зображення в OSM Carto
Weir node.svg
Зображення в OSM Carto node
Weir node.svg
Зображення в OSM Carto way
Rendering-waterway-weir-way.png
Група: Waterways
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: затвердженийPage for proposal

Водозлив (водозливна гребля) - споруда що перегороджує русло річки для підняття рівня води. Вода у водозливах тече через верх споруди.

Як позначати

Для позначення невеликих водозливів поставте точку на водний шлях річки та додайте теґ waterway=weir. Якщо водозлив має назву - вкажіть її за допомогою name=*.

Якщо водозлив достатньо широкий для позначення лінією, нанесіть лінію вздовж споруди та додайте теґ waterway=weir. Додайте name=* якщо він має назву. Лінія повинна мати спільну точку з лінією річки у місці перетину. Як і у випадку з natural=cliff, напрям лінії має значення: по лівий бік рівень води вищий, по правий - нижчий.

Деякі водозливи обладнані  рибопропускними спорудами, які можна позначити як waterway=fish_pass.

Шляхи над водозливами

Це питання не було частиною пропоузала, проте найпростішим рішенням є додавання теґів highway=* та waterway=weir на одну лінію. Якщо в цьому місці вода переливається через дорогу, ділянку потрібно позначити як ford=yes.

Валідатори та інші інструменти QA можуть позначати такі місця як проблемні спираючись на загальне правило згідно якого дороги і водні шляхи не можуть мати спільних точок. Дана ситуація є винятком та має бути виправлена на боці валідатора.

Рендеринг

Тип Зображення Теґи OSM Carto
node точка Rhin-Grosser-Schleusengraben-15-XI-2007-130.jpg waterway=weir Render weir.jpg
way лінія Alifakovac Miljacka.jpg waterway=weir Render weir2.jpg

Дивіться також

  • waterway=dam - для споруд де вода не переливається через верх.
  • landuse=reservoir або natural=water + water=reservoir для водосховища утвореного греблею.
  • waterway=fish_pass - як area natural=water + water=fish_pass - Рибопропускні споруди - конструкція що використовується біля природніх чи штучних перепон (в тому числі гребель) для забезпечення рибі самостійного переходу.

Посилання