Cs:Tag:man_made=embankment

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:man_made=embankment
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg man_made = embankment
Mapping-Features-Road-Embankment.png
Popis
Násep. Edit or translate this description.
Skupina: Infrastruktura
Použité na těchto prvcích
nemělo by být použito na uzlumůže být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Viz též
Wikidata
Status: používáno

Poznámka

Jak jasně vyplývá ze statistiky Taginfo zobrazené vpravo, je mnohem obvyklejší používat embankment=yes než man_made=embankment. Tato stránka byla vytvořena, aby zdokumentovala tuto značku, ale také aby upozornila na alternativní a mnohem populárnější způsob jak násep značit. Ovšem povšimněte si, že man_made=embankment získává na popularitě - v roce 2014 embankment=yes byl užit 8 krát více, zatímco v roce 2015 pouze 5 krát více.

Když mapujete silnici, železnici nebo vodní cestu, která vede na vrcholu náspu, pak její označení embankment=yes je zjevnou volbou. Pokud chcete zmapovat násep jako vlastní prvek, pak můžete použít man_made=embankment na oddělených cestách na obou stranách jiné cesty.

Popis

V dopravě je násyp umělá vyvýšenina, na které leží silnice, železnice nebo kanál, v nízko ležícím terénu nebo na mokřině.

Také se může jednat o umělou vyvýšeninu nad okolní krajinou, která má sloužit k přesměrování nebo zabránění záplavy řekou, jezerem nebo mořem. Viz také: Proposed_features/Dyke (sic).

Použití

Přidejte man_made=embankment na cestu tak, že levé strana je vyšší a pravá strana nižší (stejné pravidlo jako pro útes a podpůrnou zeď).

Když mikromapujete, a je to vhodné, pak můžete také zakreslit dvě paralelní cesty v opačných směrech a označit je obě jako man_made=embankment.

  • Chcete-li zakreslit zvýšený pruh země (jako na ilustraci): nakreslete dvě cesty, které ohraničují zvýšenou zem, každou označenou man_made=embankment a směřující opačnými směry.
  • Chcete-li zakreslit zvýšený areál (jako třeba pravěkou pevnost): nakreslete dvě cesty, kde vnější vede proti směru hodinových ručiček a vnitřní po směru. Dalšími cestami můžete ve velkých areálech zakreslit příkopy, škarpy, a terasy. Povšimněte si, že když zakreslíte uzavřenou cestu bez dvou přerušení (vytvořením dvou oddělených ale spojených cest) bude interpretována jako plocha a pak se nezobrazí ve standardní vrstvěǃ

Viz také