Pl:Tag:landuse=allotments

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg landuse = allotments
Allotments.jpg
Opis
Ogrody działkowe. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Landuse-allotments.png
Grupa: Użytkowanie ziemi
Używane na tych elementach
nie może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

landuse=allotments - służy do oznaczenia ogrodów działkowych.

Opis

Ogrody działkowe charakteryzują się koncentracją w jednym miejscu od kilku do kilkuset działek, które są przypisane do indywidualnych osób lub rodzin.

W ogrodach działkowych, działki uprawiane są indywidualnie, w przeciwieństwie do innych rodzajów ogrodów, gdzie cały obszar jest utrzymanych wspólnie przez grupę osób lub instytucję. Indywidualna wielkość działki wynosi od 250 do 400 metrów kwadratowych, często obejmują szopę na narzędzia i schronienie. Poszczególni ogrodnicy są organizowani w związku, który dzierżawi ziemię od właściciela, który może być publiczną, prywatną lub kościelną jednostką, pod warunkiem, że jest on używany tylko w celach rekreacyjno-ogrodniczych (tj. uprawa warzyw, owoców i kwiatów), ale nie może być użytkowana w celach mieszkalnych.

Mapowanie

Oznaczamy cały obszar obszar zajmowany przez ogrody działkowe jednym wielokątem. Wyjątkowo można umieścić punkt jeżeli nie jesteśmy w stanie wskazać dokładnego obszaru.

Infrastruktura ogródków

Tagowanie

Schemat oznakowania dla landuse=allotments
Tag Opis
name=* Nazwa ogrodów działkowych.
operator=* Nazwa podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie terenu działek ogrodniczych.

Rendering

Standard tile layer OpenCycleMap

Zobacz też