Cs:Tag:amenity=parking_entrance

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:amenity=parking_entrance
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg amenity = parking_entrance
Wjazd do garażu.
Popis
Vjezd do podzemního nebo vícepatrového parkoviště Edit or translate this description.
Skupina: Občanská vybavenost
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Wikidata
Status: schválenoPage for proposal

Značkou amenity=parking_entrance mapujeme vjezd nebo výjezd z parkoviště. Seskupte jeden nebo více takových vjezdů do relace site, která bude reprezentovat jednotlivé podzemní nebo vícepatrové parkoviště, jak je popsáno na stránce Proposed_features/parking(en).

Použití

Zatímco podzemní nebo vícepatrová parkoviště lze zmapovat značkou amenity=parking v kombinaci se značkou layer=*, často je dostačující zmapovat jen vjezdy a výjezdy jako uzly.

  • Vjezd na parkoviště se vždy mapuje jako uzel.
  • Rozlišení mezi vjezdy pro různé typy dopravy (auta, pěší, ...) se dělá správným nastavením značky access=*.
  • Je-li to vhodné, lze kombinovat i se značkou entrance=*. Značka building=entrance je zastaralá.
  • Vjezdy na parkoviště by měly vždy být připojeny k silnici a nikdy mapovány izolovaně.
  • Rozdíl mezi vjezdy, výjezdy a obousměrnými vjezdy se značí značkou oneway=* na silnici highway=*, která je připojena k uzlu vjezdu.
  • Vjezdy na parkoviště se používají pouze u podzemních nebo vícepatrových parkovišť a nikdy u povrchového parkoviště.
  • Seskupte jeden nebo více vjezdů do jednoho prvku tím, že je dáte do relace za použití type=site + site=parking.
  • Uvnitř relace site mohou mít vjezdy volitelně roli entrance (viz návrh relace site(en))
  • Přidejte značky pro společné vlastnosti všech vjezdů (jako surface=*, fee=*, covered=*, access=* …) do relace site a ne k jednotlivým prvkům. Pouze vlastnosti, které se liší od vlastností uvedených v relaci mají být značeny přímo na jednotlivých vjezdech.

Klíče

Klíč Hodnota Poznámka
požadováno amenity parking_entrance Povinná značka definující vjezd na parkoviště.
volitelné ref řetězec Pokud je vjezd na parkoviště spravován jinou aplikací třetí strany, pak zde může být uveden interní identifikátor vjezdu, aby bylo umožněno propojení vjezdu v OSM se systémem třetí strany. Pokud je potřeba uvést identifikátor více než jedné aplikace, pak se zápis změní na ref:<poskytovatel>=* (např. ref:hertz=*, ref:airport_JFK=*)
volitelné name řetězec Název vjezdu. Příklady: Hlavní vjezd do Velkého podzemního parkoviště, Boční výjezd na ulici Lenina
volitelné obecné značky * Viz kapitolu Obecné značky(en) v návrhu pro značky, které lze aplikovat na místa, vjezdy a relace.

Povolení vjezdu

Pro mnohem podrobnější vysvětlení nového schématu používajícího amenity=parking_space, amenity=parking_entrance a relaci site si, prosím, přečtěte návrh(en). Také tam najdete informace o tom, jak značit povolení vjezdu pro určité druhy uživatelů (rodiče s dětmi, invalidé).

Možné vykreslování

Amenity parking entrance.svg navrženo uživatelem Chrisana13(en)

Warning: Default sort key "amenity=parking entrance" overrides earlier default sort key "Tag:amenity&#61;parking entrance".